bugün

bu sorumun cevabını gerçekten duymak istiyorum..

madem allah her şeyi biliyor, geleceği biliyor, geçmişi biliyor. biz daha yaratılmadan evvel başımıza gelecek olanları biliyor, yaptıklarımdam dolayı neden ben günahkar olup cehenneme gidiyorum.

sizin inancınıza göre herkesin şimdiden cennete ve cehenneme gideceği belli. hatta şuan benim bunları yazacağımı bile önceden biliyordu. peki o zaman beni neden yarattı. benim günahkar olacağımı bile bile neden beni yarattı? daha doğduğumda cehhenneme gideceğimi biliyorsa neden beni yarattı ? benim böyle düşüneceğimi bile bile, ona inanmayacağımı bile bile neden beni yarattı ?
matematik hocası geleceği göremez. einstein'a da matematik hocası senden bir bok olmaz dedi, okulu bıraktı sonrası malum. ayrıca bana sorulmadı önceden bu sınava girmek istiyor musun istemiyor musun diye. beni hem istemediğim sınava sokacaksın, hem de kalınca cezalandıracaksın.

madem benim onu inkar edeceğimi biliyordu. beni neden yarattı. bu kadar basit bir soru soruyorum. sadece yaptıklarımı değil beynimin içindeki oluşmuş ve oluşacak düşüncelerimi bile biliyor. hatta ben doğmadan önce biliyor. ama suçlu yine benim.benim günahkar olacağımı bile bile yarattı.
yeni yetme ateyizlerin yıllardır açıklanan mevzulara kafa yorması sonucu ortaya çıkan sorular... daha güzel buglar mevcut, gelecekte bu buglarla gelirsen belki seni sikleyebiliriz genç ateyiz. ama "beni neden yarattı" sorusunu yıllar önce ibrahim tatlıses falan da sordu...

(bkz: madem unutacaktın beni neden yarattın)

ayrıca yaratmasa neden yaratmadın dersin amk.