bugün

kezbanların "hayır kızıımmm sen çk gzelsin .s .s" cevabını almak için yaptıkları abzürt triplerdir. madem çirkinsin bari belli etme insanları yalan söylemeye zorlama.
moderniteyle alakası yoktur, kendisine saygı duyan hiçbir insan evladı, kendisini karşısındaki nezdinde puan kazanmak için eleştirmez.Bu tarz adamlar Dostoyevski nin delikanlısında, yeraltından notlarındaki dibe vurmuş, sosyal ilişkileri bir nevi nedenlerle baştanbaşa yanlış anlamış, yeri geldi mi rezilliğinden yaşamayı bile beceremediği karekterlerinde bile yoktur....
Kraft haklıydı insanlar birbirinden kopmuştu...O gün Dergaçov un evinden çıktığımda (Tanrı bilir hangi şeytan dürtmüştü beni oraya gitmeye)Vasin in yanına sokulmuş, heyecanlanıp göklere çıkartmıştım onu.Ne olmuştu?Aynı akşam herkesten az onu sevdiğimi hissediyordum.Niçin?Bunun nedenini, onu göklere çıkarmakla kendimi onun karşısında küçük düşürmüş olmamdı.Öte yandan bunun terside olabilirdi.Kendisini küçük düşürmek, alçalmak pahasına başkasını göklere yükselten hak bilir, soylu bir kişi, bir insan olarak herkesten üstün de sayılabilirdim....