bugün

Cetvelle parmak uclarına vurulması. Tost ve şişe ayran. Andımız.
Sınıfta kalmam.
afyonda bi süre okuduğum kadınana ilköğretim okulu. ne acayip bi okuldu orası ne enteresan hayatlar vardı orada. orasıydı gerçek ilkokul.

ha bir de iğrenç kokan tuvaletler. genel olarak.
iLKOKULU PEDERiN GÖREVi DOLAYISIYNAN DiYARBAKIRDA OKUDUM, A.K. MEMLEKETINDE KAFAMI YARDILARDI HALA HATIRLIYOM.
Ali bak.
O çocuğu öğretmen.
hızlı okuma yarışı yapardık. kazanan bir daha okurdu. düşünün hediye anlayışımız daha gelişmemiş.
Annemin özensiz hazırladıgı beslenme cantası. Mıllet kek borek yerken ben annemın her daım hazırladıgı ekmek arası domates peynırı yerdım.
merve diye bi arkadaşım vardı, sonra baya uzun zaman benim göbek adım merve diye dolanmıştım ortalıkta.
benim aklıma sürüyle ana kuzusu, çöpün başında bekleyen (sözde kalemini tıraş eden) kızlar ve bir sürü performans ödevi geliyor.
sıranın üzerinde taso oynamak.
mavi önlük ve sinifimdaki gizem ismindeki kiz.
çok kutusunun başında kalem açmak bahanesiyle sohbet etmek.
kendi haline bırakılmış, en son körfez savaşında temizlik görmüş, içi geçmiş leş gibi tuvaletlerdir. sadece kirli olmayıp aynı zamanda donanımında da sürekli sorunlar bulunan bu tuvaletlere girmek, çoğumuzun bildiği gibi kimi zaman ölümcül derecede bile tehlikeli olmuştur. bir de o laboratuvar deneyi tuvaletlerde, o pisliğin içinde, milletin üzerine su fışkırtan piç kuruları gelir akla. pisliği iyice katmerlemek için gereken her şey yapılırdı bu tuvaletlerde. o kadar pis olurdu ki bu tuvaletler, bulundukları koridora leş kokularını yayarlar ve buraya imzalarını bırakırlardı. öyle ki, gözünüzü bağlayıp okulda gezseydiniz, hiçbir yeri bulamasanız bile tuvaleti rahatlıkla bulurdunuz.
çöp kutusunun etrafında toplanıp kalem açmak.
kafam kadar "sınıf başkanı" rozeti
Beslenme saati diye bir şey vardı o.
Yumurta kokan arkadaşlar.
kolye haline getirilmiş ortası delik silgi.
Çöp kutusu etrafında oluşturulan "kalem açma ekibi" dir efendim.
ataç geliyor benim aklıma.renkli ataçlar.
suluk gözümün önünden gitmiyor.
beslenme saatinde ortalığı kaplayan haşlanmış yumurta kokusu.
Aşı olmak.
kalem açmaya çöpün etrafında toplanan gençlik.
güncel Önemli Başlıklar