bugün

Genelkurmay Başkanı Orgeneral ilker Başbuğ' un, beraberindeki kuvvet komutanlarıyla gittiği gezide yapmış olduğu açıklamadır. açıklamasında; pkk için, 'onlar için demokrasiyi savunmak demek, tsk' ni karşılarına almak demektir' demiş ve bu konuda ne kadar kararlı olduklarını ima etmiştir.

edit: ben ilk defa bu kadar sinirli gördüm adamı yahu. * *
--spoiler--
bu konuşmayı Deniz Kuvvetleri'ne ait bir gemide yapmasının "özel bir anlamı" olduğunu söyleyip, "herhalde herkes açıkça ne demek istediğimi anlamaktadır" demiş.
"Herkesi" bilmem ama ben anlamadım.
Deniz Kuvvetlerindeki bir cuntanın hazırladığı Kafes Planı çıktı geçenlerde ortaya.
Genelkurmay Başkanı herhalde bu "planla" ilgili bir şey söylemek istiyor ama nedense açık konuşamıyor, tehditleri, ona buna akıl öğretmeleri çok net de "cunta konusundaki" tavrı pek bir muğlak.
Ne diyorsun paşa?
Gemiye çıkmak, "bu cuntayı yakalayacağım" anlamına mı geliyor yoksa "cuntalarıma dokundurmam" anlamına mı?
--spoiler--

kaynak: ahmet altan köşe yazısı
tokat saldırısına provokasyon diyen adam lara tokat gibi yapılan açıklamadır. ama bunlarda hiç yüz de yok çünkü hamurlarında omurgasızlık var.
(bkz: oyun hamuru)
sn.ilker başbuğ'a ''trabzon'da deniz çok ama diyarbakır'da hiç deniz yok''denilesi bir durumdur.
bi tankın üstüne çıkıp ulusa seslenmesini beklerdim.
teveler ne derse eyvallah diyen bir ümmetin, peşi sıra "he he çok sert haggaten" diye kafa salladığı konuşmalar.

teve bu, adam malını satıyor, "başbuğ'dan sert açıklamalar", "zehir zemberek açıklamalar", "offf sayın seyirciler, başbuğ bugün bi açıklama yaptı allah sizi inandırsın, aman aman, nassı annatayım, bizden ayrılmayın, az soora" gibi sattığı haberi övecek, izleyeni gaza getirecek elbet. buraya kadar eyvallah da, millet..ee..ümmet neden bu kadar sallabaş? orası meçhul.

hal böyle olunca, sıradan bir açıklama, olağan tepkilerden oluşan laflar, tokkkaatt!! gibi bir yanıt olarak beyinlere kazınıyor. az öteden, biraz geriden bakınca, hal böyle değil. hepi topu "bazı siyasiler, bazı basın tsk'yi yıpratmak için an kolluyorlar" diyor, hepsi bu!. bu daha öncede olmuştu, şimdi de oluyor, gelecekte de olacak.

paşam şöyle buyurdu, aman paşam ne ka da güzel tokat gibi yapıştırdınısss, hörmet ederim, paşam paşam sen çok yaşa laflarını etmek, dertsiz tasasız nasılsa. sallayın gelsin.