bugün

sadece türkiye'de görülen durumlara örnek teşkil eden durum.

ya arkadaş siz mal mısınız lan ?
neresinden başlasam da neresinden devam etsem.

misal 1, şeyh sait denilen ingiliz köpeği silahlı bir isyan başlatmıştır devlet bu isyanı bastırıp köpeği diyarbakır meydanında sallandırınca ilk silahı çekenler mazlum olmuştur.

misal 2, tunceli de karakol basılıp 33 tane asker öldürülen silahlı bir isyan vardır. devlet bu isyanı da basıtırmıştır. karşılığında yine ilk silahı çekenler mazlumdur. üstmze bomba yagdrdlr .s.s.

en önemli örnek de de orospu evladı toplanma merkezi pkk dır.

lan orospu çocukları siz değil misiniz köyleri basarak çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı bebek demeden öldüren.
sizin ilk sıktığınız kurşun değil mi bu insanların ölmesinin sebebi.

şimdi bakıyorsun eli silahlı adamlar barıştan bahsediyor. bu iş silahla çözülmez edebiyatı yapıyor.
ulan sen değil misin silah tutan. madem silahla çözülmez bırak o silahı, niye aldın eline ?
bu adamlar bir de analar ağlamasından bahsediyor.

senin ananı sikerim.
senin o yavşak hümanistliğini sikerim.

bide elinde silah tutan adamların barışa hizmet ettiğine inanan az beyinli sığır sürüsü yaşıyor lan bu ülkede.
bu kadar ironik durum olur da bunlara inanan sürüyle insan sadece türkiye'de olur.
ne kadar samimiyetsiz 2 yüzlü orospu çocuklarınız siz ya.

görsel
şu an ırak'ta, suriye'de, mısır'da karşıt görüşlülerin sözde düşmanın kafasını keserek sallandırırken attığı kahkahada yine mazlum rolüne bürünme yatar.
1896 temmuzundaki istanbul osmanlı bankası baskını, ermenilerin sultanahmet'te toplanarak galata'ya yürüyüşe geçmeleri ile başladı.

rusya ve avrupa'nın şımartmasıyla bir zamanlar osmanlı'nın gözde tebaası ermeniler, osmanlı'nın başkentinde ona kabadayılık taslayarak; hakaretler, küstahlıklar taşkın hal ve hareketlerle eminönü'ne ulaştıklarında bir jandarma subayı daha fazla dayanamaıp, şahsen müdahalede bulundu. çoğu silahlı olan gruptan açılan ateşle öldürüldü. bunların önüne herhangi bir emniyet gücü çıkmadığı gibi, halk da bu hezeyanı, hareketleri ürkek bir şekilde uzaktan izledi.

bu başıboş kitle galata!ya gelince buradaki osmanlı bankası'na saldırarak binanın altını üstüne getirmeye koyuldular. onlar bu işi yaparken tophane rıhtımında ekmek paralarını kazanmaya çalışan hamal, çimacı ve kayıkçılardan oluşan türklerin tepesi atınca sopalarla çıldırmış haldeki ermenilerin arasına daldılar. o gün istanbul'da kan gövdeyi götürdü.

ertesi gün ne kadar avrupa devleti varsa hepsinin büyükelçileri sarayda 2. abdülhamit'in huzurundaydı. ağızlarından alevler saçarak bir gün önceki olayla ilgili akıl almaz şeyleri saydılar, döktüler. abdülhamit han sakindi. beni "takip etsinler" dedi. bir odanın önünde durup kapısını açarak içindeki silahları gösterip "bu silahları ermeni yurttaşlarım kullandılar. benim memleketimde bu silahları üreten fabrika yok" dedi...

osman pamukoğlu/ey vatan sf.16-17

yıl 2014.. değişen hiçbir şey yok..
hala eli kanlı katiller mağdur, hala türk suçlu. artık karşılarında ağızlarının payını verecek bir abdülhamit de yok.
görsel
Ben kendimi savunmak zorunda kaldım bu gibi durumlar için oldukça etkili bir repliktir.