bugün

benim için de çok yakında başlayacak olandır. hastalarla uğraşmak nedir bilir misiniz?
heyecan verici olaydır. soğuk kanlı olmaya özen gösterin. her şeyi bilmeyin ama hiç bir şey de bilmiyormuş gibi salak görünmeyin. orada çalışan herkes sizin gibi insan, kendinizi uzaylı gibi hissetmenize gerek yok. anlatılanları biliyorsanız bile bilmiyormuş gibi yapın, çok bilmiş gibi görünerek ilk günden topları üzerinize çekmeyin. az konuşarak karizmatik görünün ama soğuk ve itici olmamaya da özen gösterin. bunlar beni kesmez ağa daha da pohpohla beni diyorsan bi göz at istersen https://www.ekisarayanlar...gunu-neler-yapilmali.html
Bakalım neler olacak günüdür. Bugündür
Çalıştığım ortamdaki tek kızdım, cinsiyetim adeta asimile oldu en iğrenç erkek muhabbetlerine maruz kaldım. Şimdi çok özlüyorum.
işe ilk başladığım günü hatırlıyorum da böyle herkes bir yerlerde birşeyler yapıyor ben ise ortada dikilmiş ne olup bittiğini anlamaya çalışıyorum. Derken kendi kendime 'mal gibi dikilme, git birinin yanına yardım et' dedim ve gidiş o gidiş.

Şu an çalıştığım sektörde yaşadığım şehirde tavsiye edilecek, parmakla gösterilecek yegane kişiyim. Aynı sektörde çok iş değiştirdim ama şu an işsiz kalsam ve birinin kapısını çalıp iş istesem anında işe alır.

Demem o ki mesleğiniz her ne olursa olsun mal gibi dikilip gözlem yapmayın. Gidin ve işi yapanın yanında ne yaptığını anlamaya çalışın. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.
Ben niye erkenden buraya geldim diye düşündürür. Ilerleyen saatlerde editlerim.