bugün

celal hocayı ayrıca severim ateist olduğu için.
Demohrasi yanlılarının programını çekemedigi ve talimatla ekranlardan uzaklaştırdığı iki isim.

Ne kadar demohratih yha.
Cahil bükücülerdir. Bitirim ikilidir.
bilgin ve aydın ikilisidir.
ülkeyi yönetmesi gereken ikili.

(bkz: muhteşem ikililer)
shakespeare aslında şehy pir'dir diyen adamın mı tarih bilgisi var..? güldürmeyin beni.

ilber ortaylı ve celal şengör ikilisi muazzam bilgili, tarihi çok iyi bilen kişilerdir. Ayrıca herşeyi ben bilirim, benden daha iyi kimse bilemez diye sağa sola ahkâm kesmezler. ilber ortaylı ki cumhuriyet tarihimizin en büyük tarihçisi halil inalcık'ın öğrencisidir. Yurtdışında birçok üniversitelerinde ders vermiştir, keza celal şengör de öyle.
Bu ikili bir araya geldiklerin muhabbetin de seviyesi müthiş derece kaliteli oluyor. Habertürk teke tek programını sırf bu ikiliyi izlemek için açardım. Ama ne yazık ki hükümet beğenmemiş olacak ki bitirildi. Hala youtube üzerinden tekrarlarını izlemek bana müthiş zevk verir.

Yazdıkları kitapları da okumanızı tavsiye ederim sözlük ahâlisi. ufkunuzun açılıp, tarihe ve şuan ki yaşanılanlara bambaşka gözle bakacaksınız, buna emin olun. bazı sözde tarihçiler gibi ona hayvan, buna gavur, şuna kâfir demiyor. Taraflı tarih yorumlamıyorlar. En önemlisi bu. Ne yazık ki tarafsız tarih yorumlayan memleketimizde çok az tarihçimiz var. Bu iki tarihçimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz.

Fatih altaylı'nın dediği gibi onlarda kendilerine dikkat etmeliler. buldukları tuzluyu, tatlıyı mideye indirmemeliler.
yüzde 50 bir yana, bunlar bir yanadır.