bugün

ikinci Dünya Savaşının yapılış amacıdır.

Şimdi herkes olayı biliyor tarih derslerinden,ordan, burdan. Ancak benim değinmek istediğim amaç: yahudi devleti kurma amacı.

Şimdi efendim. Yahudiler bilindiği üzere tarih boyunca hep azınlık olmuş, köle olarak kullanılmış,ordan oraya sürüklendiği halde, benliğini kaybetmemiş (bkz: üstün ırk inancı) bir dini millettir. Zamanla yahudiler Avrupa'da yayılmış, demokrasiydi, oydu, buydu derken diğer insanlarla eşit hatta ticaret alanında gelişmiş olduklarından diğer insanlardan üstün konuma gelmişlerdir.

Özellikle amerikalı yahudiler 2. Dünya Savaşı zamanında aşırı zenginlerdi. Öyle ki (bkz: Rothschild ailesi) ailesi amerika'nın yarısını alabilir güçteydi. Ancak zengin yahudiler, ve diğer güçler bir yahudi devleti kurmak istiyordu. (Filistin topraklarında. )

Ama bu çok zordu. Çünkü yahudiler Avrupa'da, ki daha çok germen toprakları üzerinde aşırı derecede iyi konumda olmakta ve de yaşam kaliteleri yüksekte olmaktaydı. Bu insanlar tüm bunları bırakıp "hadi biz devlet kuralım" diye, Filistin'in çöllerine gidecek değildi ya. Kim giderdi ki zaten?

Bunun isteyerek yapılamayacağını "güçler" de biliyordu. insanları oraya götürecek bir zorunluluk lazımdı. insanları bulundukları yerden kaçıracak bir güç, belki de bir soykırım lazımdı.

Ve gelin görün ki tam bu devlet kurma planları yapılırken adolf hitler, Polonya'ya girdi. Yahudileri avlamaya başladı ve de savaşı başlattı. ilginç değil mi? Bir felaket oldu. Soykırım oldu hatta. Ve insanlar rahatlarından oldu.

Amerika hiç ses çıkarmadı. Koskoca 1. Dünya Savaşını bitiren amerika sessiz kaldı,uzunca bir süre. Amerikali zengin yahudiler hele ki, ruhları bile duymadı(!)

Hedefe ulaşmak için her türlü yolu mübah gördüler. Adolf'tan daha faşist oldular, kendi milletlerine karşı.

Ve sonuç olarak istenen oldu (bence) ve bir yahudi devleti kuruldu. Olan ise 600 bin "cana" oldu.

Edit: almanya, Polonya'ya saldırarak savaşı başlatmıştır diyorum. sadece Polonya'ya saldırdı demiyorum.

Evet hunharca ayarladığım bağlantısal teori. Bence gayet mantıklı.
sürekli dillendirilen saçmasapan bir varsayımdır.

gülüp geçmek kafidir.

futbol maçı sonrası çıkan olaylar yüzünden yıllarca savaşmış ülkeler var amk. insanların doğasında savaşmak var. kurallarla insanları doğal isteklerinden alı koyarsan, ister istemez bu tür şeyler gerçekleşir.
faşizmi yenmektir. almanya polonya'ya saldırmış aq saldırmadığı bi fransa kalmış kıta avrupası'nda.
Sonuçlardan yola çıkarak sebep üretmenin ne kadar yanlış olduğunu gösteren değerlendirmedir.
1. sinin çok tutulması.
doğrudur. almanya 2. dünya savaşına kadar ingilizler tarafından kullanılmış bir ülkedir. zaten hitler'in nasıl şansölye olduğunu araştırırsanıZ anlarsınız. yahudi devletini kurmak için yapılmış ve bir çok örgütün desteği ile çıkarılmıştır. 1.dünya savaşında almanya kalan hesabını görmek istemiştir. ama aslında bir tuZağa düşürülmüştür. bunu fark ettiğinde zaten abd deniz piyadeleri stalingrad daydı.
(bkz: versay antlaşması)