bugün

bir ercüment aydıner ( abd de bilinen adıyla erje ayden ) kitabı. robert koleji'inden ingilizce öğrenemiyor diye kovulup amerika'nın underground edebiyatçılarının arasına adını yazdırmayı başarmış, hayatı da tıpkı romanları gibi alengirli olan yazarın ilk kitabı olan "çılgın yeşil", ilk roman olmanın verdiği tüm handikapları sonuna kadar yaşamakla beraber bu handikapları edebi bir formda sanata dönüştürebilmesiyle şaşırtıyor. küfürbaz, dobra, çetrefilli bir aşkın pençesinde inim inim inleyen, bir yandan da hayatının derin dehlizlerinde kaybolmuş oyuncaklarını arayan bir çocuk gibi kafasını gözünü duvarlara çarparak ruhunu yaralayan genç bir adamın ismi gibi çılgın hikayesi. kimilerine göre fazla müstehcen, kimilerine göre de beat kuşağını aratmayacak kadar marjinal.

kitap piramid yayınlarından yayınlandıktan sonra müstehcen bulunarak toplatılıp daha sonra özgürlüğüne kavuştu.

--spoiler--

of,elliot, eger sensiz yasayabilecegimi bilseydim, senden ayrilmakta bir an bile tereddut etmezdim ama ne yaparsan yap beni yasama dair oyle caresiz birakiyorsun ki, sadece seninle hic tanismamis olmayi dileyebiliyorum.

--spoiler--