bugün

izlediğim bir filmde ikinin lanetli rakam olduğundan bahsediyordu, ama neden lanetli olduğundan bahsetmiyordu. Ben buldum. iki zorunluluktur, birbirine mecburdur, bir arada kalmak için birbirlerine katlanmak zorundadır. iki arkadaş düşünün; birlikte otururken birbirlerini eğlendirmek zorundadır mesela, yoksa ikisi de sıkılır. Yaptıkları espriler iğrenç de olsa gülerler. Diğeri bir derdini anlatırken onun gözüne bakarsın ve ‘seni anlıyorum kardeşim, haklısın’ dersin ama o sırada son girdiğin sınavdan kaç alacağını düşünürsün, kuponundaki üçüncü maç tutacak mı diye yada hoşlandığım kız yarın sabah günaydın mesajı atacak mı diye. Ama sen hayattaki en büyük ibnelerden biri olup karşındaki gülümsersin ‘takma kanka’ dersin.
Bunu ben de yapıyorum sen de. En sevdiğin arkadaşın da annen de. Bunun senin ya da karşındakinin kişiliğiyle bir alakası yok. Bu ikinin laneti. iki olmak bizi kolpalığa iter.
ilişkiler de ikilerden oluşur. ilişkilerde ikinin laneti yukarıda yazdığım kolpalıkları ikiye katlar. Yalandan gülümsemeler, tatlı iltifatlar. Onu o olduğu için değil iki olabilmek için seversin. iki olmaya ihtiyacımız olduğunu düşünürsün çünkü.
Üç mü? Üç sıkıcıdı. Ama dört eğlencelidir. Bunları belki başka zaman yazarız.
Ama bir en iyisidir, bencildir. Ama ikiden daha az bencildir emin ol. En azından bencilliğini kendine itiraf edebilir. Bir iyidir abi.
(bkz: kafalar 1500)
Özellikle 2 ve 8 sayısına takıntılı iseniz , hayattaki herşeyi o çift sayıya bağlıyorsanız (bkz: okb) olma ihtimaliniz yüksektir aman dikkat .