bugün

AFFETMEK LAZIMDIR AMA SADECE KARŞINIZDAKi iNSANI. iLiŞKiYi ASLA.
kısa vadede getirisi olabilir fakat uzun vadede çok şey alacağı aşikardır.
"beni bir kez daha aldatabilirsin." demektir karşı tarafa.
affetmek ayrı, ilişkiye tekrar başlamak, arkdaşlığa devam etmek ayrıdır.
affettim,ama seni istemiyorum artık demek daha güzel bir intikamdır. içtense tabi ki.
çok seviyordur.yada büyüklüktür.ama sürekli yapmak aptallıktır.
duruma göre bazen yapılması olası durumdur.çok zaman geçtikten sonra pişmanlık duyulsa da kimi zaman,affedilen affedenden daha zavallıdır her zaman...
insanın kendi gururunu hiçe saymasıdır. güçsüzlüğünü kabul etmesidir. ve böyle bir hayata göz yummasıdır.
türkiye de chp nin başını çektiği bir laikçi zümre var, onlara göre modernliğin temelinde nedense boynuz yatıyor, gerçi son olan hadiseler ve yıgınların verdiği tepkiye bakılırsa ülkede bu anlamda epey ilerleme sağlamış bu zihniyet...
- nerdesin sen kaç saattir seni bekliyoruz?
+ ihanete uğradım ondan geciktim.
- iyi tamam gel hadi affettim.

(bkz: başlığı götünden anlamak)
aldatan sevgiliyi affetmek, aşkın kendisine ihanettir bi kere. yapmayınız, yapanları uyarınız...
Tekrarlanacağını bile bile kendini ateşe atmaktır. bu sevmek değildir sadece saplantıdır. insan asıl severse paylaşamaz, affedemez.
kalkansız ve kılıçsız savaşa girmek gibi bir salaklığa eş değerdir. gururun ayaklar altına ezilmesine tekrardan göz yummaktır. olmamalıdır.
güç budalalılığıdır. iş bu halde pek erdemli bir hareket olduğu söylenemez.
*en asil duyguların insanının yapabileceği eylem.
gelecekte pişman olmaktır.
size ihanet eden kişi, her tartışmada kendini haklı çıkarma potansiyeline sahiptir,tartışmak istemezsiniz.aşıksınızdır, gözünüz kördür, kaybetmek istemezsiniz.
geceleri titreyerek uyursunuz.hep o an aklınızdadır,aklınızdan hiç çıkmaz, sürekli hayal edersiniz, hayal gücünüzden nefret edersiniz.
sonuç:gün gelir;aptallık biter.siz kendinizi düşürdüğünüz durumla kalırsınız.
erdemdir, büyüklüktür. herkes yapamaz. yapmak güç ister; çünkü ihanet edenin bir daha ihanet edip etmeyeceği kesin değildir. kişi ihanet edeni affediyorsa, kendisini güçlü hissediyordur.
afedersin ama, öküzlüktür.
dikkat edilirse afedersinle başladım. onu * affeden bunu haydi haydi affeder.
Ölüyü diriltmeye çalışmaktır. Kudretiniz yetmez.
enayiliktir. insanın kendisine ait bir çizgisi olmadır. kendi hayatı olmalıdır ve başkaları onun hayatına girmeli, çıkmalıdır. başkaları için hayatını düzenleyip, değiştirmemelidir. kendisine uymayan insanları da hayatından çıkarmak, nefes almak kadar sıradan bir tutum olmalıdır. aksi halde daima kullanılmaya mahkum olacaktır.
kimsenin yaşamadan ahkam kesemeyeceği yol ayrımıdır. ne aileler gördüm, kanlı bıçaklı başladıkları davalardan çevre baskısı, çocuk sağlığı gibi nedenlerle feragat ettiler. böyle uzaktan baktığımızda ''asla affetmem'', ''yüzüne bile bakmam'', ''öldürürüm'' demek kolay. ama başa geldiğinde çekenlerine de (çekmek zorunda kalan) rastlamak çok mümkün. allah kimseyi o duruma düşürmesin.
hz isanın da kendisine ihanet eden yahudayı affetmişliği vardır. ama (bkz: i m not jesus).
aptalliktir, bir defa aldatan bir defa daha aldatabilir, süphesiz.
(#3840003)
imkansız bir kabullenmedir. ömür boyu unutulamayacak çirkin bir hareketi yapan insanın yüzüne bakıldığında, çok daha beter hatırlanacak iğrençliği yutmaktır. sesini bile duymak istemez insan.

affetmek büyüklükmüş ha? hadi canım sen de. o pisliği yapan iğrenç sürüngene karşı büyüyeceksek, nokta bile olmamaya razıyız. yok olalım, daha iyi. kendimizi kandırırız, o pislik şerefsizi büyütürüz sadece. o ihanetin altında ezilen insan, yamyassı olur. büyümek mi bu? sonradan kendimizi affetmemekten çok daha iyidir karşımızdakini affetmemek.
karşımızdaki insanın aldattıgı halde affedilmeyi beklemesinin igrençligi karşısın bocalayıp
yaptıgımız büyükbaşlara mahsus bir mallıktır..
güncel Önemli Başlıklar