bugün

insanın içini sızlatan haberdir.
ülkemizde aç aç yatan o kadar çok vatandaşımız var ki... kahrolmamak elde değil.
ülkemizin kendi insanına verdiği değerin göstergesi durumdur. içler acısıdır. devam edelim kendi insanımızı bir kenarda kaderine bırakıp gemilere binmeye , paralar toplamaya , eylemler yapmaya, yardım konvoylarını göndermeye. peki ya bizim insanımızın yaralarını kim saracak kim yardım elini uzatacak. kendi insanımızı yok sayıp koşalım başka elleri tutmaya.
iftar çadırından haberi olmaması mümkün olmayan babadır, dolayısıyla sebebi başka olsa gerektir.
açlığından değil, belki gururundan ötürü yaptığı şeydir.
bu olay 2010 türkiyesi'nin ayıbıdır.

hangi görüşten olursak olalım sosyal politikalar üretmeliyiz.
Ramazan ruhu, Ramazan heyecanı gibi abik gubik tanımlamalar yapıp kafamızı şişiren haber programlarının bu haberi nasıl sunacaklarını gerçekten merak ediyorum. Sunucunun gözleri mi dolacak yoksa fonda Yeşilçam müziği mi çalacak? yoksa ardından reklamlara bağlanıp bol bol sucuk pastırma reklamı mı izleriz? bu zavallı adam, bizim sadece kendimizi düşündüğümüzü yüzümüze tokat gibi çarptı ama anlayana tabii...
sabah haberlerde izleiyp cok üzüldügüm haber.
ekonomik kriz psikolojiktir diyen, aslında paranın kendi cebinde olmasının yollarını bilmekten başka hiç bişey bilmeyen ekonomiden sorumlu devlet bakanlarının bulunduğu, boyuyla, soyuyla, timsah gözyaşıyla oy toplamaya çalışanların başbakan yapıldığı bir ülkede gerçek dramın ve gerçek gündemin bu olması gerektiğini gösteren içimi yakan hadisedir. ey ekabir zevat; ağlasanıza bu baba için, gözyaşı döksenize. ya da onurlu insanlar gibi istifa etsenize. ama yapamazsınız değil mi? koltuk tatlı, bırakılamaz. ah benim saf halkım, görün bunların ne olduğunu artık.
haberi okuyup vay memlekerin haline dediğim olaydır.
ey güzel halkım;
görmüyormusunuz ne hale geldiniz son 8 senede.
eskiden ramazanda insanlar paylaşırdı artık paylaşamıyor çünkü kendisine yeteceği zot buluyor. nasıl komşusu ile paylaşsın.
allah rahmet eylesin. yazık olmuş adama. ama keşke intihar etmeseymiş 4 çocuğa ve o dul kadına yazık.
insan nası rahat yatabilir ki? Hele ki aç değil açıkta değilse. Müslümanlık komuşunuz aç yatıyorsa... diyor. %96 sından fazlası müslüman bu ülkede hala ülkemizin %25 yoksul... Bu nasıl olabiliyor düşünmek lazım! Elimizi vicdanlarımıza koymalı.

Hele ki dışarısı şuan da eksi derecelere yaklaşmaya başlamışken. Van depreminden sonra halkın yarısı sokakta iken. Oraya gidemesekte herkesin çevresinde gördüğü dışarı da yatan birileri vardır bu soğukta...

(bkz: Yardımsever olmalı insan) .