bugün

Gezi parkı olaylarının 18.gününde berberime gittim ve saçımı kestirmek için koltuğa oturdum.Berber amcamız da akp binasının yanında ve daimi üyesidir, iyi kişidir, siyasetlede biraz ilgilidir.Gezi parkı hakkında ne düşündüğünü sordum vereceği cevabın aslında akp binasında konuşulandan çok farklı olabileceğini sanmıyorum,bu yazıyı da bunun için paylaştım .
Ve anlatmaya başladı amcamız:
-bunların hepsi birer oyun ben böyle olacağını biliyordum ,diyordum herkese ergenokonun sivil ayağını bitirmezsen başın böyle ağırır kardeşim. Bu insanlar Türkiye'nin büyümesini istemiyorlar ,bunlar şerefsizin önde gideni ,bunlar ülkeyi bölmek için ellerinden geleni yaparlar daha önce defalarca yaptılar ama bu işin arkasında sadece ergenokon yok faiz lobisi,avrupa,abd,masonlar,yahudiler de var.Türkiye artık çok güçlü rahatsız olmaları da normal bak brezilya'ya onlar da büyüyor onlarına ayağını kaydırmaya çalışıyorlar allahtan başımızda güçlü bir başkan var, tayyip var böyle şeylere göz yummaz , tayyip geri adım atmaz nitekim böylede oldu . Protestocuların halk olduğunu zannetmeyin onlar ergenokunun adamları.

Tabi bende tartışmaya girmek istemediğimden tartışmayı uzatmayan ama amcanın sorgulaması için bazı çelişkilerinin üzerine giderek küçük sorular sordum;

-abi böyle diyorsun ama faiz lobisi ve yahudileri bu ülkede güçlendiren insan Tayyip'ti .Mesela HCSB ve Citibank bu dönem de büyüdüler türkiye de ve faizleri düşürerek bankalara zincir vurulamayacak duruma getirdi. Ülkeyi günden güne özelleşirerek ülkeyi liberalizmin kucağına oturtanda Tayyip'tir. Brezilya konusunda da yanılıyorsun Brezilya'da ki gelir dağılımında ki eşitsizlik ses çıkarılmayacak cinsten de değil hani .

-Olur mu öyle Tayyip faiz lobisini,yahudileri,bankları ve masonları bitiren adam bundan önce ülkeyi sömürüyorlardı eski faizlerin oranından haberin var mı senin . Tayyip halkın ekmeğini sömürenleri bitirdi, ülkeyi kalkındırdı .Yakında çok önemli bir havalimanı da yapılıyor Almanya bundan rahatsız oluyor Türkiye'ye oyun oynuyorlar eğer bu havalimanı yapılırsa Almanya çok zarar görecek bu işten .

konuşmalar aslında burada bitmedi ama bundan sonra ki konuşmalar çok da önemli değil Tayyip'in halkçı ve delikanlı bir siyasetçi olduğunu söylep durdu bu yüzden devamını yazmadım .

işte amcamız bir ses kayıt cihazı görevi gördüğünün farkında değil amcamız bir biriyle çelişen o kadar çok iddia da bulundu ki bunun farkında değil.Özet geçeyim;
-gezi parkı olaylarının arkasında alaksız o kadar çok örgüt saydı ki bunların yanyana gelmesi bile söz konusu değil .
-Erdoğan'nın halkçı olduğunu iddia ediyor ama partisinin liberal bir parti olduğunun farkında değil .
-Olayları ergenekonun başlattığını iddia ediyor ama olayların ilk 3 gününde ergenekonun alakasının olmadığını orada ki insanlardan anlamak çok da zor değil .
-Faiz lobisini bitireceğim deyimiyle gelen başbakan her geçen gün faiz lobisinin daha da önünü açıyor.
-Faizlerin düşmesi halkın yararına değil aslında zararınadır bankalar daha çok kazanır ve paranın değeri düşer.
-Ve son olarak da türkiye'de ki havalimanı ile Almanyanın ne alakası var .

işte Akp seçmenlerinin ve halka inandırmak istedikleri senaryo bu çelişkili ama halkın çelişkileri anlayamayacağı kadar ince ve aydınların rahatça görebileceği kadar kalın bir yalandır .
güncel Önemli Başlıklar