bugün

bir maçın iddaa oranına bakılarak sonucunun tahmin edilebileceğini gösteren önerme.

iddaa oranları bildiğim kadarıyla matematikçiler tarafından belirleniyor, bazı istatistiksel faktörleri de göz önünde bulundurursak tabii.

şimdi bu adamlar her türlü hata yapıyorlar değil mi, bizim türk iddaa'sını yapan adam arjantin 2. ligindeki boka junioroğulları takımının 2003-2004 sezonundaki gol sayısını nerden bilsin. düşündüm de türk iddaa'sını yapan adam çok kalitesiz bir sıfat oldu lan, neyse.

şimdi hata yaptıkları zaman kabediyorlar bu konuda tamamız fakat, %90 hata yapmıyorlar, bir çok maçın favorisi, yani onlara göre favori belirlenen takım kazanıyor.

bu durumda hata yaptıkları maçları da çözebiliriz demektir ya da en azından hata yapabilecekleri maçları.

şimdi eğer belirli bir algoritmaya uyarak oranları belirliyorlarsa, algoritma çözüldü mü bu iş tamam demektir. ben üniversitede debelenen bir sürü araştırma görevlisi, asistan tanıyorum adamlar resmen yüksek iq *.

bir gün hepsini toparlayıp bu algoritmayı çözerek zenginliğin doruklarına ulaşmak için can atıyorum iddaa bekle sen.
iddaa severlerin ellerinde ki kalem ile bültenden maç seçerken etkilendikleri bir durum da diyebilinir. şöyleki; bir maç'ın açıklanan oranları o maçta ki favori takımın hangisini olduğunu da haliyle gösteriyor, fakat her açıklanan favori oran demek olmuyor ki oranına sadık olarak ve yazıldığı gibi sonuç verecek!, favori oran sahibi takım da yenilebilir ve sahadan mağlup veyahut berabere de ayrılabilir. velhasıl oranlara bakarak yapılmış bir kupon tutar demek yanlıştır, oranlar bir yere kadar doğru bir önerme yerine geçer.