bugün

Gaz alıyorlar. Ne yapsın adamlar.
Mantıklı olan o da belki idam etmek istedikleri asıl başka biri vardır. Fetö bahanedir.

Bir de şu var geriye dönük uygulanmama olayı da değişebilir. Basit bir örnek olacak ama; üniversitelerde normalde sistem değiştiğinde eski öğrencilere uygulanmaz. Böyle bir kural var. Ama gel gör ki üniler bunu tamamen görmezden gelip yeni sistemi eski öğrenciye bal gibi dayatıyor. Eğer en ufak açık varsa yasada vesairede (ki vardır garanti) darbecilere de idam uygulanabilir. (Diye düşünüyorum)

Ya da ben çok güvensiz ve işkilli biriyim.
idamı getirmek yemez. ayrıca apoyu as diyenlerin kendilerini asmasınlar da bi dikkat etsinler. akp herkesi darbeci ilan edip asabilir çünkü. o potansiyeli var ve yargı onların elinde. zaten hapse atıyorlardı şimdi bide idamı düşün, direk asıp uğraşmazlar. bide idam diğerleri başa gelirse çok işe yarar akp lilerin bunca zalimliği bir bir kayıt altında tutuluyor ve hesabı sorulacak.
Bu darbeci orospu çocukları aponun sıctıgı bok bile olamaz. Çünkü adam bu milletin ekmeğini de yemiyordu, dostum da demiyordu. Ya bu şerefsizlere ne demeli! Yüzlerce insanı taradılar, meclisi bombaladılar. Halkına darbe yapanın
ab idam istemiyor. doğrusu bu.
Cem Uzan davasında çıkarılan yasa geriye doğru işletilmiş olduğu için geçerli olmayan önermedir.
(bkz: hukukta geriye işlemezlik prensibi)

normalde geriye işlemezlik prensibinden dolayı mümkün değil ama uyduruk iki kanıt bulduk diye yeniden yargılama yapılırsa yani kitabına uydururlarsa idam edilebilir. ki apo iti idam edilmeli zaten.
akp'de idamı getirecek cesaret olmadığı için üzerinde düşünmesi vakit kaybı sayılacak bir bildirimdir.