bugün

Kapatisesi düşük kişilerin memurlukta layık görülen sürgün kişilerdir.
Bir kişinin aynı anda (ayrıca müdür olduğu belirtilmeksizin) hem müdür hem memur sıfatına haiz olduğu tek durum.
En çok küfür yiyen mesleklerinse başında gelir.
çoğu katıksız oç dur,icraya geldikleri evin esyalarını zevk alarak haciz ederler.
vergi dairelerinde tebligat yapmak, satışa çıkacak araçların değer tespitini yapmak, yakalanılan araçları otoparktan çekmek gibi görevleri olan memur sınıfıdır.
esasen olan memurlardır. adalet bakanlığı kadrosunda icra katibi sıfatıyla görevlerini icra etmektedirler. her mesleğin iyi polis kötü polisi olacağı gibi bu meslekte de adı çıkmış olanlar olabilir ancak evine helal lokma götürmek isteyen birçok kişi varken azınlık bunu yapıyor diye bütün grubu yaftalamaya da gerek yoktur. günümüzde yeni yapılan düzenlemelerle haciz işlerinde biraz daha omuzlarından yük kalkmıştır. bir de şu çocuk teslimi işini ellerinden alsalar çok daha iyi olacaktır.
Sosyal güvenlik kurumu bünyesindeki icra memurları işverenlerin ödemediği prim borçlarının tahsilatı ile ilgilenirler.
suç bunlarda mı değil mi diye küfür de edemiyorum. geldin topladın bütün evi gittin. bari şalımı bıraksaydın, şalı ne yapacaksın? 3 kere icra görmüş biri olarak söylüyorum* el koyduğu her eşya için ayrı bir zevk alanları da vardır, ne kadar az alırsam onun için o kadar iyi olur diyen de vardır.
en çok küfür yiyen meslek gruplarının ilk sıralarında yer alır.
azrail gibi memurlardır.
işini severek yapan memur görme olasılığı düşüktür. silahla tehtit etmek,sopayla kovalama yada terlik fırlatma gibi durumlarla karşı karşıya gelirler. devletten aldıkları gelir iki milyardır fakat havuz adı altında devlet ne kadar hacize çıkarsa o kadar pirim verir bu da ay da dört milyar civarı gelir sağlar. aslında bu memurlar o kadar fazla bir para kazanmaz çünkü masa başında oturmazlar nafaka , çocuk teslimi gibi konulara da bakmak zorundadırlar. bir de savcılardan hakimlerden güzel fırça yerler bu da yetmez haftasonu da icra olursa gitmek zorundadırlar. bunlar normal memurlardır bunun yanında rüşvet alanlar da vardır bunlar zaten bellidir.sevilmezler ama zaten mesleklerini de sevmezler.
dayak yeme, küfür ve hakaret tehlikesi ve endişesinin gölgesinde işini gören (görmeye çalışan) memur.
ah!!! siz olmasanız ben var ya!!! ,neyse uçan kafa atmak istiyorum,tutmayın.
Para para para deyişi napolyonun değil bu insanımsılara ait olmalıydı
bugün beni delirten ve adliyeden nefret etme nedeni olan insanımsı..
bir araba dayak yemesi muhtemel emir kuludur.
en çok ölüm tehditi alan memurdur
hacize gidilecek muhitteki en pahali ve en meshur lokantalari ezbere bilirler.tatlilarina kadar yemeden kalkmazlar lokantadan.
namussuz memur
(bkz: benim memurum isini bilir)