bugün

çok zor bir bölüm.birde bu bölümün proje teslim zamanları vadır ki akıllara zarardır..iç mimar adayı,jürisinin karşısına çıkacağı gün tanınmaz bir hal alır..erkek ise bu öğrenci;sakallar uzamış 10 günler boyu banyo yapmamış,kan çanağı gözler ve dudak kenarları kurumuştur,kız ise;kaş ve bıyıkları uzamış,saçlar yağlanmış (bu sebepten topludur saçları),gözler şiş ve kanlıdır.göstermelik makyajla bunlar kapatılır güya ama bir palyaçoyu andırır.hocaları ise jilet gibi giyinmiş,uykusunu almış ve bu öğrencilere ne yapsakta,ne sorsakta şu hallerinin yanında birde iyice afallatsak,anlatamasalar, savunamasalar projelerini,der bi ifadeyle gelirler kurul alanına...
yazık be bize el insaf...
insana "Allah kahretsin niye ben işletme yazmadım da yata yata okuyamadım (bilkent işletme'yi tenzih ediyorum tabii)" dedirten, uykuya hasret kabus dolu günlerle yıllarınızın geçtiği,jüri zamanları insanların size acıyan gözlerle bakmasını sağlayan, armağan çağlayan'dan bin beter birsürü jüri üyesiyle günlerce uğraştığınız projenizi yıkıcı bi şekilde eleştirip arada "sen bu bölümü bırak istersen" türünde laf sokma yoluna giden ve bundan keyif alan sözde öğretim üyelerine sahip olan, sabrınızın ve geleceğe olan inancınızın tükendiği, össde girilmesi kolay çıkılması zor ya da imkansız olan tek bölüm.