bugün

Bir dönem Marmara Fm'i çekip çeviren , hala aynı radyoda (bkz: Gece Yürüyüşü) isimli bir program yapan , şimdilerde voleyi vurduğunu düşündüğüm adam gibi adamlardan biri

Bir kaç tane kitabı vardır. Öğle uykusu bunlardan biridir.

Rizelidir.

Bosna hastasıdır.

Dünya müzikleri çalar.

Yürür düşünür.
öğle uykusu.

"bir de öğle sonu uykucuğu vardır bayım " diyen nuri pakdil den esinle kitabına bu adı koymuştur.

istanbul kriterleri en son yazdığı kitap.
harika bir yazı yazmış insan. *
http://www.milligazete.co...e=writersnews&id=7953
gece yürüyüşü programıyla bir zamanlar marmara fm de boy gösteren,
yayına hüseyin atlansoy un 'iyi günler ilerde' şiiriyle başlayan, yine onunla bitiren,
programında balkanları, saraybosna yı sıkça duyacağınız,
dino merlin, yasmin levy, salif keita yı dinleyebileceğiniz,
yazan düşünen ilginç ve güzel insan.
ayrıca şu dizelerin sahibidir.
" süleymaniye nin karşısında, tarihin üstünde bağdaş kurup oturdum tespih çekiyorum: seni seviyorum. seni seviyorum. seni seviyorum. "
sıkı bir röpotajını yaptığını düşündüğüm dostlarımdan şimdi dinleyeceğim güzel insan.
hâlen tmsf yönetiminde bulunan show radyo ve radyo viva'nın genel yayın yönetmenliği görevini ifa etmekte olan şair, yazar, dost, aşk adamı ve eşsiz insan!
makam arabası adlı şahane bir televizyon programına başlamış harbi adam. radyonun içe kapanık stüdyoları kendisini açmamış 1953 model mercedesi gezici bir radyoya dönüştürerek istanbul sokaklarında nostalji yapmakta, ruhumuzu dinlendirmektedir.
dün tyb de film okumaları programı vesilesiyle tanışma fırsatına erişilen zat-ı şahane.istanbul kriterleri adıyla şahane bir kitabı da vardır.
ilhami çiçek'e ait ''hüznün mesnevisi'' adlı şiiri çok güzel okur.
"amerika muhalifliği de amerika gibi bir hurafe!" diyerek olayı özetlemiştir istanbul kriterleri kitabında.
makam arabasından takip ettiğimiz müthiş insan.
"Bana kalsaydı şu anda
Kudüs - Beyrut hattında bir taksi dolmuşta,
Her an bir bombayla ölebileceğim ihtimalinin verdiği dikkatle
Ve yoğun duygularla Feyruz dinlemeyi,
Sevgilimin - helâlimin ellerini bir kutsal kitap gibi tutmayı tercih ederdim.

Ama buradayım ne yazık ki!..."

sözlerini zikretmiş, ne güzel etmiş.
sezai karakoç'un köşe'sini okumuş.

http://www.youtube.com/watch?v=oaN-lc_zpMA
“Türkiye'yi Türkiye yapan hakikatleri izah etmek zordur. Misafirperver sıfatını nasıl kazandığımızı izah edemezsiniz mesela. Asırlar boyunca göçlerle, savaşlarla yoksullukla yoğrulmuş bir halk nasıl misafirperver olabilir?”
(istanbul Kriterleri, Profil Yayınları, sayfa 55.)