bugün

onun gibi sapık kişilerdir. kimsenin çocuk tecavüzcüsünü savunmaya hakkı yok.
recm edilmesi gereken zihniyettir.
yanlış yolda olan kişidir.düşüncelerini düzeltmeleri gereken kişilerdir.
ben hiç görmedim. var mı öyle bir zihniyet? mahkemeden önce insanlar gerçekleri bilmezken masumiyet ilkesi ile savunmuş ve yargı kararını beklemiş olabilir. fakat insanların adil bir yargılama olduğu düşündüğü bir mahkeme sonucu suçlu bulunması ile masumiyet karinesi de artık işlemez.

fakat şöyle bir şey var. kanunların uygulanmasında eşitlik ilkesi çiğnenmiştir. onun gibi suç işleyen bir çokları çok az cezalarla kurtulurken hüseyin üzmez'e kanunların öngöreceğinden fazla ceza vermek ve bu yolda olmadık raporlar icat etmeye çalışmak da eşitliği bozar. bu tür davranışlar insanın şahsi suçu değil temsil ettiği topluluğa karşı bir tutum olarak algılanır.

ayrıca bir insanın suçlu olması ona hakaret edebilmeyi serbest hale getirmemeli. yaptığı en alçakça şeyler bile olsa bunu iki kişi arasında söylemek pek sorun olmaz ama çıkıp bunu sözlük gibi ortamlarda kalabalık önünde yaparsanız suç olur.

insanların suçlarının cezasının hapis olduğuna inanıyorum. onlara ayrıca başka cezalar vermeye gerek yoktur. küfür edilebilme serbestisini bir ceza olarak mı uyguluyoruz? mahkemenin sadece hapis cezası verebildiğini sanıyorum. hah şimdi ben hüseyin üzmez'i savundum mu? hayır, ama ona yapılanı da haksız gördüğümü söylemem öyle anlaşılabilir. kimin ne anladığı pek umurumda değil...