bugün

islamiyeti kadınlara da yayacağım deyip, sınırsız kadınla evlenme hakkı elde etmesidir.
hz. muhammed kendisi demiştir ben dahi hesaba çekileceğim insan beşerdir şaşar, hatasız kul olmaz. bu ülkede gericilerin siyaset yapma şekilleri kişilerin değerleriyle oynamaktır buna katiyen karşıyım azıcık edep öğrenin gericiler böyle zevkli olmuyor zekanız belli oluyor.
Hz. Muhammed hatadan arındırılmış bir kuldur. Kusursuzdur. Onda hata olduğunu düşünmek gerçek müslüman işi değildir.
UHUD SAVAŞINA GiDERKEN YAZLIKÇI TRAFiĞiNE DENK GELMESiDiR. O KADAR DA UYARMIŞLARDIR PEYGAMBERiM YAN YOLDAN GiDELiM DiYE.
atatürkün dini neden bazılarını ilgilendiriyor anlamıyorum. muhtemelen kendi tarihini osmanlıya kadar araştıran kimselerdir (bkz: osmanlıyı hatasız sanmak)
ellah(c.c.)'nin kusursuz yarattığı tek insan Hz Muhammed mustafa(s.a.v)'dir.
düşünün ellah(c.c.) tarafından kafirlerle cihad etme ve kafirleri öldürme hakkı verildiği halde beşer olarak yine rahmet hakkını kullanmıştır.
keşke bukadarda rahmetli olmayasaydın ya resulellah.
keşke tek bir kafir bırakmasaydın.
herşeye rağmen rahmetine can feda ya rasulellah.
Ayşe ile evlenmeyeydi, iyiydi.

Tek hatası budur, bunun dışında gayet güzel insandır.

"Beni görmedikleri halde bana iman eden kardeşlerimi görmeyi çok isterdim."

Canım!
peygamberler de insandır ve hata yapabilirler bu durum kuran da da belirtiliyor çeşitli ayetlerde.
gel evladım gel, hani biz yobazız ya, bilmiyoruz ya, gel çocuğum sana anlatayım gel tipini okşadığım gel otur şöyle..

o kadar aciz ve beyinden yoksulsunuz ki kendinizi nasıl ele veriyorsunuz şimdi izleyin ;

peygamber demek başta otomatik olarak bir vasfı melâke demektir "peygamberlerin" günah işleyememe özelliği vardır zaten bak evliya demiyoruz peygamber diyoruz, peygamberler haricinde hepsinde kusur hata günah olabilir.

yani peygamber demek eşittir hata edemez demek çünkü direk vahiy ile yönetiliyor.

bunu anladık.

ee, sen bok atmak için peygamberliğine inanıyorsun önce bir peygamber bunu yaptı diyorsun çünkü peygamberliğini kötülemek adına.

ama sen, resmen suyun üzerine yazı yazılmaz öyle bir imkan yok ama suya yazı yazdım yanlış yaptı diyorsun resmen, yani peygamber günah işleyemez bir zat ama o günah işledi diyorsun resmen.

yani kendi sıçtığını kendin yiyorsun afedersin.

bok atmak istiyorsan şöyle yap, peygamber değildi de, o sıradan bir insandı ve hataları vardı de, zaten sen peygamber değil dediğinide kimse siklemeyecek seni, ama peygamber di deyip (günah işlemesi imkansız deyip) günah ve hata yaptı deme.

bu salaklıktır. biraz lugât ilmi araştırın trollük yapmadan önce.
Allah Kuranında derki:
Muhammed de ki:Bnde sizin gibi bir beşerim.
Buda demek oluyorki Muhammed bin Abdullah bizim gibi hata yapan bir kuldu.
Zaten Kuranın ifadesiyle müşrikler diyor ki bize muhammed yerine melek gelmeli değilmiydi. Ama Kuran reddediyorve onda sizin için güzel örnek vadır diyor. Adete robot günahsız bir insanüstü varlığı nasıl örnek alır insanlık.
Bence yaptığı en büyük hata hadis yazımını sadece yasaklamak ile kalmyıp yazanlara ölüm cezası vememesi idi.
(#24245846) nolu entry'de de denildiği gibi allah'ın beşer olan resulünün yaptığı hatalardır.

indirilen dinin gerçeğidir bu, uydurulan dinin değil.