Kimine göre modernlikten uzaklaşmak kimine göre ise dinine sahip çıkmaktır..

Sevgili sözlük yazarı kardeşlerim ve güzel çaylak arkadaşlarım.. Üzerine değinmek istediğim bir konu var, efendim şimdi 21. yüzyılda yaşayıp hayatımızı 6. yüzyıla göre sürdürmenin çok da anlamı yok..

Din diyanet işlerine tarafsız bakan bir insan olarak şunları söylemek istiyorum, efendim şimdi Hz.Muhammed'i örnek alıyoruz ve buna sünnet diyoruz değil mi? Peki güzel kardeşim neden biz dinde sadece işimize gelenleri örnek alıp diğerlerini "o zamanın şartları" başlığı altında değerlendiriyoruz ?

güzel arkadaşlarım, ben çıkıp Hz.muhammed'in 11 tane eşi varmış o zaman bizim de mi 11 eş alma hakkımız var, bu kadın erkek eşitsizliği değil mi dediğimde bana kalkıp "o zamanın şartları" diyorsunuz da neden "erkek kadından üstündür, erkeğin hakkı kadının üzerinde 1e 2dir" dendiğinde "bu islamın bir gereği" diyorsunuz..

Sizin müslümanlığınız işgüzarlık üzerine mi kurulu ? bunun adına müslümanlık demek bu dini lekelemektir sevgili kardeşlerim.. Kadının tek bir saç telinin bile görünmemesi, kadın ile erkeğin birbirine temas etmemesi vs gibi şeyler o zamanın gerektirdiği şeylerdir, o zamanın yaşam koşulları ile yaşamak saçmalık değil mi ? neden dinin iyi niyetini, dürüstlüğünü, güzelliğini, yardımlaşmasını, küslüğe karşı olmasını, düşmanlığı reddetmesini örnek almıyorsun da, buraya çıkıp kadın kapanmalı, kadın evde oturmalı, erkeklere bakmamalı gibi sadece senin cinsel dürtülerini destekleyen kısımlarını örnek alıyorsun.. mal mısın? hayır değilsin, sen sadece geçmişinin ya da çevrenin sana dayattıkları ile yaşayan mantığını ana rahminde terk etmiş bir insansın.. Fakat yine de seviyorum seni, saygı duyuyorum, çünkü benim inancım bana bunu öğretiyor.. Her düşünceye karşı saygılı ol ki saygı göresin.. *