bugün

önümüzdeki yıllarda okumak istediğim bölüm.
Lisedeyken hayalimdi hukuk okumak, lise 3.sınıftayken eşit ağırlıga çekildi bir kere daha hayaller / hayatlar olmuştum.
ipini koparan özel üni fakülte açmaya devam ederse buradaki hıyarların dediği kıvama gelecek fakülte.
hukukum.net ile artık o kadar da zor olmayan fakülte.
adalet olmayan ülkede adaletle uğraşmak. ironik olsa gerek.
Gitmek istediğim yer. Dua edin.
herkesin okuduğu. açık ve net.
bunu mu demek istediniz: (bkz: ömür törpüsü)

ciddiye alarak, bir şeylerin farkına vararak okunduğunda insana çok şey katacak olan fakültedir. burda öğrenilecek o kadar bilgi vardır ki bunun belki yüzde beşi mezun olabilmeye yetecektir. bu sebeple hukuk fakültesinden mezun olan biri kendine hukukçu dememelidir ki cahilliği ortaya çıkmasın.
Hukuk bitti abi bunu tartışmaya bile gerek yok.ama neden bitti? çok fazla öğrenci aldığı için mi? bunun sadece minik etkileri olmuştur.hukuk Fakültesinin hocaları hukugu geliştirmek adına çok fazla bi çaba sarfediyor diyemeyiz.hukuga bakış açısı bir bilim gbi değil de daha çok torpil gibi.
Ankara hukuk hiç okula gitmeden sadece sınavlara girerek biter mi
Tabi evde deli gibi çalışarak ...
Fakir adamın yapacağı meslek değil. Yani mevcut şartlarda serbest çalışmak isteyenlerin en azından bir sene parasız idare edebilmesini sağlayacak desteği olmalı.
herkesin şu sıralar okuduğu ve okumak istediği. açık ve net.
insanın ömrünü tüketen fakültedir.
hayatınız okula adanacak kadar ucuz olmamalı. -şahsi görüşümdür-
herkes bu ara hukuk okuyor diyenlerin hepsi işletme,iktisat falan okuyorlar aq.

olm 100 kişi hukuk okuyorsa 10.000 kişi işletme,iktisat okuyor onu napacaz ?
Okuyun hakim savcı olmanın yanında avukat da olabilirsiniz . En guzeli avukatlık bi dava al ayda minumum 6 7 bin tek bi dava alırsan sonra bi süre tatil yap kendi işinin patronu ol kasmadan gez dolaş.
-spoiler-
en guzeli avukatlık bi dava al ayda minumum 6 7 bin tek bi dava alırsan sonra bi süre tatil yap kendi işinin patronu ol kasmadan gez dolaş.
-spoiler-

Evet canım zaten davayı alır almaz parasını peşin ödüyorlar. Hiç kimse bir davadan kazandığı parayı almak için senelerce uğraşmıyor.
Adam haklı davalardan hızlı para akmıyor , icradan akıyor ama lol.
yoldan çevirip fakülteye alıyorlar ahaha. okuyan kişi sayısı litvanya nüfusunu geçti.
her 10 kişiden 8'i bu bölüme gidiyor. atanamayan öğretmenler gibi olacaklar bir 5 seneye. evet.
hukuk 70 lerde hiç olmadı 80 lerde okunursa güzeldi. bir ayrıcalığı falan vardı. farklıydı yani herkes giremezdi istanbul hukuk, ankara hukuk o dönemde oralarda okumak çok büyük bir şeydi. şimdi bakiyorsun 300 puana hukuk var. sinifin en tembeli bile ne yapiyor ne ediyor hukuk okuyor. tabi yine bazi fakulteler ayricalik ankara istanbul beya galatasaray universiteleri mesela. neyse baya uzatmisim.
Hukuk öğrenimi yapılan fakülte. Klasik sınav yapılan yerler zordur. Kendi adıma benim okuduğum Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi zordu. Klasik sınav sistemi vardı. Bilmeden yazamazdın. Bakıyorumda üzerinden uzun zaman geçmiş.
bu sene kaydolacağım fakültedir. marmara üniversitesi hukuk fakültesidir.
zor bölümdür, uğraştırır, iş imkanı boldur, zordur ve son olarak ömür biter hukuk bölümü ve hukuk okuyan bitmez bu bir gerçektir.
hollywood filmleri fln diyorum ben hukuk hukuk diye şekilden şekile girenlere..
ulan alayınız icra takipçisi olacaksınız..
Bi boktan haberiniz yok..
üzülüyorum şu hevesinizi gördükçe..
iş ne kadar hukuk okuyan kişinin olduğunda değil, iş ne kadar kişinin hukukda yetkinlige ulaştığı.