bugün

hristiyanlar ve yahudiler müslümanlardan çok zekiler, tabiki de neye nasıl inanacaklarını herkesden daha iyi bilirler.
Ve: «Biz hıristiyanlarız» diyenlerden kesin söz almıştık. Sonunda onlar kendilerine hatırlatılan şeyden (yararlanıp) pay almayı unuttular. Böylece biz de, kıyamete kadar aralarında kin ve düşmanlık saldık. Allah, yapageldikleri şeyi onlara haber verecektir. (maide-14)
Senin bir gerçeği kabul etmemem, onu yok sayman, o gerçeğin gerçekliğini etkilemez.

para karşılığı günah çıkarılan bir dinin mesuplarından da anca bu tür davranışlar beklenir.
uyduruk, tahrif edilmiş bir pagan dinine inanan hristiyanların görüşü.
bize görede papalar insanları kandırıyor...
müslümanların gidip ölüden medet beklemesinden iyidir papazın para karşılıgında günah çıkartması, en azından diri biriyle konuşuyorsundur.
(bkz: senin dinin sana benim dinim banadır)
ölüden medet beklemek islamiyette yoktur.

islam dini içinde olmayan davranışları varmış gibi göstermeye çalışmayalım.

papanın keyfine göre insanları dinden çıkarabilmesini, her önüne gelenin incil yazabilmesi ve dünya üzerinde onbinlerce incil olmasına inanmaya devam edelim.
Hz Muhammedin, Hz isayı sahtekar görmemesiyle karşılık verilecek söz.
hepimiz dunyada yasiyoruz fakat insan olmayanlar da var. senin dinin sana benim dinim vana. neden kimse hristiyanlara laf atmiyor. meyvesiz agac olduklarindan.
vardır mutlaka bir kerameti denilesi saptama.
(bkz: sıradan insanı gözde büyütmek)
aynı şeyi muhammed kendisi, isa için söylemiştir zaten. hem de hayali arkadaşı allahın ağzından. isa benim oğlum değildir der. isa da oğluyum der. böyle ilginç bir grup bu peygamberler grubu. aynı allahtan bahsettiklerini iddia etmelerine rağmen allahların kafaları tamamen ayrı.