bugün

Hoşlandığın kızın montunun üstüne montuna asmış nesildir.

salak olmasına katılmadığım hede.
Sevdiği çocuğun sıra örtüsünü eve getirip yıkamış efsane nesildir.
sevdiğim kız tek ayak üstüne cezaya çöp kutusuna kaldığında onun yanında bekelmek için arkadaşına silgi fırlatan nesil olarak normaldik.
birde bir şey söyleyecekse eğer oraya çağırılırdı sonra hoca da arkadan ne kalemmiş be aç aç bitiremediniz diye bağırırdı.
Hoşlandığı kıza ek olarak sınıfın dedikoducu kızlarıyla da kalem açmıştır. Ortamda bir kısır ve altın eksiktir.
ulan nereden aklına geldi helal olsun dediğim.

çöp kutusu şimdiki gençlerimiz için sadece çöp kutusu olabilir. sınıfın köşesinde duran ( şimdilerde köşesinde mi onu da bilmiyorum bizim zamanımızda köşede öylece beklerdi yavrucak ) yanından geçerken içine çöp attığın nesne olarak görülür.

fakat bir nesil var ki muhtemelen 85 - 90 ( artı eksi 2 konulabilir ) arası nesil, çöp kutusunu sıradan bir çöp kutusu olarak görmez. lan inanın abartmıyorum veya edebiyat kasmıyorum. o çöp kutusu bizim neslimizin kaçamak yeri oldu çoğu zaman. bu sadece karşı cins anlamında kaçamak değil. dersten sıkıldığında bile kalkıp yürürdük oraya doğru. ben bizzat elinde çöp yokken çöp kutusuna gidip azıcık yanında durup sonra geri dönen çocuklar tanıdım. salak değildi o çocuklar, sadece doğal olarak o saçma sapan dersten sıkılmışlardı. şimdilerde uçak teknisyeni, avukat, akademisyen oldular.

hoşlandığın kız için giderdin, teneffüste yapılacak olan maçın kadrosunu konuşmak için giderdin çünkü diğer çocuk sınıfın diğer yanında sana uzak olan yerde oturuyordu ( 15 saniyede çözülürdü iş ) , sıkılınca giderdin, ne olursa olsun seni rahatlatacak bir kapıydı lan o çöp kutusu.

dönemleri kıyaslamak istemem . her dönemin kendince güzel yanları vardır. kendimi ve kendi neslimi şanslı hissediyorum. en azından sokakta oynayabildik. ağaca daldık. güvenlik görevlileri olmadan güvenlik vardı.

düzeltme : eksileyenler belirtilen senelerin dışında doğanlar mı ? olm tamam lan kötü bir şey demedik size, bizim zamanımızda böyleydi. ne kadar alıngan oldunuz *