bugün

attılar mı mangalda kül bırakmayan yandaşların da katılmasını beklediğim çağrımdır.

bak, ana muhalefet partisi zaten bu çağrıda bulundu:

http://www.sozcu.com.tr/2...aroglu-adanada-5-1730009/

e yandaşlar, çağrıma katılacak mısınız? desteklediklerinizden hiç öyle 16 nisan'ı filan beklemeden (bkz: rte nin hollanda ya yaptırımı 16 nisana ertelemesi) gereğini hemen yapmalarını isteyecek misiniz? gereğini yapmazlarsa yandaşlık mesleğinde istifa edecek misiniz?

yandaş kardeşim bak ben hollanda'ya hemen ve ciddi yaptırımlar uygulansın diyorum. sen de var mısın?
görsel
Yaptırım gibi yaptırım.
Yapamadı.
Niye 16 nisan cok sasirtici gercekten yaptirim sana oy kazandirir mi evet ee niye bekliyorsun reis anlamak çok güç yoksa bi çekincelerin mi var.
" bekara avrat boşaması kolaydır " sözünü hatırlatan olaydır.

Chp nin sırtında yumurta küfesi yok. Onun için geniş geniş sallar.

Hollanda bir ab üyesi ülke. Ab ye kafa tutacak ne verdin 90 yıldır elime, şimdi kriz çıktı koyam önüne.

Hollanda, Almanya nato üyesi ülkelerdir.

Hollanda ab üyesi olmasa zaten bize gıkı çıkmaz.

Adamlar hristiyan kulubüne üyeler.

Bizde ne var, arkamız da kim var? Araplar kalleş, müslümanlar hain! Kaldıralım hilafeti
Yanlız kalıp görelim rezaleti.

Diyecek birşey yok. Osmanlı gibi kodun mu oturtmak için osmanlı olmak gerek.

Ayrıca türkiye ne zaman rusya dan, israil den özür dilemiş?

Felan gazetenin köşe yazarlarının münferit yorumlarını delil olarak göstermeden, devlet adamlarının ağzından duyduğunuz yada resmi bir açıklama varsa buyurun gösterin bizde inanalım.
kimi yandaşın "yumurta küfesi" filan diye saçmalayarak yan çizdiği çağrıdır.

fakat diğer taraftan yandaş olduğu halde kampanyaya katılan, "Niye 16 Nisan? Referandum ile ne alakası var bu konunun?" diye soran delikanlılar da var. evet, doğru soru budur... eğer ki hükümet 16 nisan'ı beklemeden hepimizi tatmin edecek, milli haysiyetimize yakışır bir karşılık verirse eyvallah, fakat vermezse hiç kusura bakmasınlar şuradaki tespitim geçerlidir: (bkz: itina ile mağduriyet devşirilir keriz kafalanır)

"yumurta küfesi" hikayesine gelince.. kardeşim hollanda bakanlarının toplantı yapmasını reddettiği halde ısrar eden, hollanda'yı tehdit eden sendin. zaten ne yaptılarsa tehdit ettiğin için yaptıklarını söylüyorlar.

madem ki tehdit ediyorsun ve karşındakiler sallamıyor, o zaman gereğini yapacaksın. eğer "yumurta küfesi" sebebiyle gereğini yapacak halin yoksa neden tehdit ettin, neden olayı köpürttün, neden milli haysiyetimizin ayaklar altına alınmasına fırsat verdin?

nedeni -tekraren- şu (bkz: itina ile mağduriyet devşirilir keriz kafalanır) olmasın sakın?
Almanya ve hollanda gibi muttefik(!) ülkelerin pkk propagandasına izin verip, müttefiki olduğu ülkeye, üstelik tarihte görülmemiş bir şekilde izin vermemesinin kimilerine hiç dokunmadığı meseledir.

Bu hal insana biraz dokunur ve ona göre yorum yapar diyorum.
hollanda'nın hakaretlerinin kimi haysiyetsizlere hiç dokunmadığını görmemize vesile olan çağrıdır.

şu yobaza bir bakın! "hollanda'ya hemen yaptırım uygulansın" diyorum, çağrıma katılmıyor, bin dereden su getiriyor, sonra hiç utanmadan "bu hal insana dokunur" diyor!

evet, haklısın, ülkemizin içine düşürüldüğü halden hiç memnun değilim ve o sebeple "hollanda'ya hemen yaptırım uygulansın" diyorum.

ya sen ne ayaksın? bu çağrıya katılmadığına göre uğradığımız hakaret sana hiç dokunmamış olmalı! "yumurta küfesi" bahanesiyle sineye çekmeye razı olduğuna göre?

hayır yüzsüzlüğünde bir haddi olmalı ama yok, bunlarda yok...
"almanya'ya da hemen şimdi yaptırım (bkz: almanya nın incirlik teki askerleri) uygulansın" diye genişlettiğimiz kampanyadır.

fakat bakıyorum bir örnek dışında yandaşlardan tık yok! ne iş?
(bkz: binali bey in oğlunun hollanda daki şirketleri)ni kapatmasıyla başlatılacağı umulan kampanyadır.