bugün

hiçbi şey anlamaz bunlar. ''bırak onu canım o sana göre bi şey değil'' dersiniz bomboş gözlerle size bakar. ifadesizdir suratı, gözleri donuktur.. bi tuhaf olursunuz, ''lan sana söylüyorum bırak onu'' dersiniz bu sefer bedenini size doğru tam döner ve bu sefer bakışlarını daha da sertleştirir. korkarsınız, korkunuzu ''ne ayaksın olum'' sözleriyle belli etmeye çalışırsınız, yine de tepki vermez.

hayır var böyleleri, yeminle var. sürekli bana mı denk geliyor bilmiyorum ama her yerdeler.

korkutucu ve tehlikelidirler.
(bkz: gerizekalı mı canın sağolsun)
5 yasinda olup evin her yerinde kosturup bisey anlatmaya çalistiginizdada bon bon bakip sizle dalga geçip kaçan çocuktur. sonra dibinizden ayrilmayip "ben senin kuyrugunum" diyebilecek kadar hazir cevap ve bilmistir gerizekali.
yüz verilmemesi gereken çocuktur. muhatap oldukça, o arkasındaki iki minik lobu kalkar ve bunun sonucunda şımararak daha çekilmez hale gelir.

(bkz: yüz verdik aliye geldi sıçtı halıya)
bilgisayarı elleme dersin anlamaz, cep telefonunu alır saklanır, her yerine girer, bir sürü şey siler, sonra bulursun arsız arsız güler, annesi de yalandan çocuğun ismini çığırır, yerinden bile kalkmaz, gitseler de kurtulsak diye beklenir. bir daha da davet edilmez.
anne babasının yanında şirinlik yapılan sonrasında diğer odalardan birine götürülüp ağlatana kadar orası burası sıkılan hatta vurulan çocuktur.**
annesi görmeden dövülmesi gereken çocuk.
Kibarlıktan birşey yapılamayan içim içim kuytuda bulsam şunu bir halletsem nidalarını bastırdığınız veled-ül zina'dır. Erkek versiyonu gözünüzün içine baka baka canım çiçeğin yaprağını kopartır, kız versiyonu rujunuzu alıp sürer annesi aman kızım derken sizde olsun olsun diye dişlerinizi kırarsınız.Kısaca düğün davetiyesinde belirtildiği gibi misafir gezmelerinde de çocuk getirilmemelidir.
sinir krizi sebebi çocuktur.
makyaj aynasındaki malzemeleri boya sanıp yerlere saçan, ojeyle halıya desen çizeni de vardır efendim, gayet iyi tanırım. hastalık sebebidir kendileri.
dövülesi yegane kişiliktir. usulda odanıza davet edersiniz ilk seferde fırçalarsınız. daha sonra hala gerizekalı olduğunu dışa vurmaya devam ediyorsa tekrar odaya çekip hafif sarsmak suretıyle tehdit edilir. Tekrar odaya çekmeniz gerektiğinde çocuk genelde odada ağlayarak zırlayarak çıkar. Konuşmaktan yorulmuşsunuzdur. Hırpalamak en iyi çözümdür. Biraz hırpalarsınız. Annesine şikayet eder çocuk. Annesi yanınıza gelir ve sizin cevabınız hazırdır " oyun oynarken ayağıma takılıp yataktan düştü ben iktirmedim onu " anne buna inanmak zorundadır yoksa millet laf yapar ardından ve çocuguna ıhtar verir oğlum yalan söyleme döverim seni, oyun oynarkende dikkat et yatak tepelerine çıkma.
gelince nefret edilen ve ondan kurtulmak için her türülü tilkiği düşünülen ve gelince aman benim yanıma gelmesin diye yüzüne kapı kilitlenen çocuk tipidir.
anasını dövmek istediğim velettir.

anası koca götünü kaldırıp, çocuğu ne haltlar karıştırıyo, evin neresinin ağzına sıçmış, ne kırmış ne dökmüş bir baksa, her şey halledilecek aslında.
sorun sende değil çocuk, sorun koca götlü, çocuğuna sahip çıkamayan, doğurup doğurup atan bu kadında.
gece gece ay yok sabah sabah kopmama sebep olan yazar. evet onlar her heryerdeler.
genelde evin hanımı tarafından mutfakta veya tenha bir odada kıstırılıp cimciklenen çocuktur.