bugün

evet iyidir. çünkü ortada bir mecburiyet vardır ve onun saati gelene kadar, ona ulaşana kadar ya hiç uyumayacaksın ya da 2- 3 saat kestireceksin. peki temiz bir uykunun hayali ile uyumamak varken, 2 saatlik bir uyku için bu hayali kirletmek niye! ayrıca hiç uyumayınca uykusuz olursun ama az uyuyunca hem uykusuz hem sersem olursun.
(bkz: insomnia)
hiç uyumayınca günü rüya tadında yaşamanın olumsuz etkilerini yadsırsak ortaya çıkacak düşüncedir.
(bkz: uyursan ölürsün)
(bkz: sıçtın mavisi)
(bkz: aynısı aynısı kaynımda da var eveeeeet)
kesinlikle katılmıyorum. yaklaşık bir ay önce benimde aklıma gelen ve tüm gün kendime lanet ettiğim fikirdir bu. gece 4'de yatmak yerine "ya zaten iki saat sonra kalkıcam yatarsam iyice mal olurum en iyisi oturayım" düşüncesi gün içinde mesaide sol gözümdeki görme kaybının tek sebebidir. bildiğin kör oldum lan! yapmayın canlar, çok sakat.
Doğrudur.
Az uyumak sanki yemeğin en güzel yerini yememek gibidir.
Yalandır. Zararın neresinden dönersen kârdır. 5 dk bile olsa uyuyun affetmeyin. Uyku su gibidir, farz et çok susadın ölüyorsun boyle, ama bi kapaklık su var elinde içmezmisin, içersin a. Bile korsun, dibini yalarsın. Buda böyledir. Yatak buldun yat aşşağı duşunme, 5 dk sonra kıyamet var deseler istifini bozma, yat.
Keşke hiç uyumamak diye bir şey olsa.

Uyku bildiğin zaman kaybı, ömürden alıyor.
Kesinlikte doğru olan önermedir. Az uyuyunca baygın oluyo insan hiç uyumayınca en azından akşam saatlerine kadar dinç olabiliyor insan.
bir söz. kim demiş ise şu an karşımda olmasını çok isterdim, bir şey deneyeceğim çünkü.