bugün

merhaba sozluk, bu bizim yeni besinci nesil sozluk yazarimiz, sozluge merhaba de yeni besinci nesil sozluk yazarimiz.
psikolojik nickli beşinci nesil yazar.
iş başvurusunda istenen genel nitelikler konusunda ciddi deneyimlere sahip bilgili itidalli içten samimi ve en önemlisi 60 dakikalık sohbet neticesinde evinin kapılarını ardına kadar açma cömertliği gösteren sıcakkanlı 5. nesil sportmendir.
hipomanik hedonist: dur başlık açayım bari senin için. bu kıyağımı unutma.
hayat garip: olleyyyy canımsın:)
hipomanik hedonist: şaka yaptım lan sevinme hemen çaylak. açmıcam başlık falan."

diyaloguyla, beni çaylak olduğum zamanlar *** hunharca yerden yere vuran beşinci nesil yazardır kendileri.

bu adamı tanımlamak için ne kelimeler yeter, ne cümleler. yani illa ki tanımanız lazım. bi insan hep mi ciddiyetsiz hep mi dalga geçer gibi bir halde olur arkadaş? ne zaman mantıklı bi cümle kursam ya da mantıklı bi hareket yapsam* "hareketlere bak yaa" kalıbındaki diline pelesenk olmuş cümlesiyle beni sinir eder. hem sinirlendirir, hem güldürür. güldürürken düşündürür. yok lan düşündürmez. güldürmez de. ama biz onu öyle kabullendik. *

ayrıca sevgili arkadaşım hipomanik hedonistin besyoda kaçıncı senesi olduğunu yıllardır çözemedim. bıkmadan usanmadan hala üçüncü sınıflarla ders alır kendileri. her derste fikirlerini beyan etmek için de taklalar atar. konuşurken cümleler arasına virgüller koyar. cümlesini ne zaman bitircek acaba diye bakarsınız. en sonunda bitirir, allah'a şükretmeyi öğrenirsiniz.*

tabi ki bunların hepsi şaka.** koskoca besyoda muhabbet ettiğim sayılı insanlardan olan hipomanik hedonist her aklıma gelişinde yüzümde kocaman bi gülümseme belirir. kendisini pek severim. candır. iyi ki vardır. hep olsundur.
bugün doğum günü olan yazar kişisidir. 19.07 doğum tarihli olmasının yanı sıra, bir de kadıköy doğumludur. "ben doğuştan fenerbahçeliiyiieemmm" diye ortada gezinmektedir sürekli olarak. olsun, o da bizler gibi bir insandır. insanları dışlayarak onları topluma kazandıramayacağımızdan dolayı, biz de hipomanik hedonist'i bu şekilde kabullendik.**

konuyla alakalı olarak;
(bkz: mutlu yıllar)
dkomnenos adına ilk entryi girmiş olan saygıdeğer yazar.

- neden o kadar uzun bir entry girdiniz ?
+ alkollüyüm ve hiç uyumadım.

hala hatırlıyorum evet. ve nedeni ne olursa olsun, dkomnenos başlığına bakıldığında ilk entrynin o kadar güzel yazılmış olması hoş birşey. kendisine teşekkür ederim. ve 3 ay olmuş sözlüğe gelmemiş. (bkz: #12296201)
insanlığın içinde bulunduğu durumu baz aldığında, değeri öldükten sonra da anlaşılmayacak olan yeteneklerden* sadece biridir.
Bir bakarsın mağrur bir duruş sergileyen, bir bakarsın baş kaldırışın onurlu mücadelesine en önde flama tutaraktan destek verendir. Sonra bir bakarsın, baktığın yerde bulamadığın oluvermiştir.
iş işten geçtikten sonra, evinin önüne mum dikmeye gelecek olan kişileri, şimdiden tespit çabasıyla, kalabalıkların arasında arayan gözlerle dolaşandır.
Beyin göçü yapacağı sırada göçük altında kalandır.
Bazen sevinçli olduğu zamanlarda hayatı tiye alan makara ipi, bazen dostlarının yüzünde güzel bir gülüş için mücadele eden diş ipi, yeri geldiğinde kirlilerin günahlarından arınıp ona tutunduğu çamaşır ipi, yeri geldiğinde ise ipneliğin lüzumu yok diyerekten adamın dibi olandır.
Kendini beğenendir ama kendiğini beğenmiş değildir.
karşısındakine değer verendir. Sayısal mezunu olmasından kaynaklıdır her şeye değer vermesi ama genede istediği sonucu alamayandır. Demek ki iyi bir sayısalcı değilmiş sorusunu akla getirendir.
Önceki cümledeki 'iyi bir sayısalcı değilmiş' yargısının soru olmadığını belirtip, insanların dikkatsizliğinden yararlanarak yaptığı laf cambazlığı ile sözelinin fena olmadığını ispatlama çabasında olandır.
an itibariyle günün anlam ve önemine yakışır şekilde davranıp, içindeki çocuğu ofiste kendi koltuğuna oturtup 23 Nisanda içinden geldiğince yazma şansını verendir.
Daha bir çok özelliği olmasına rağmen, kendisini övmemek adına hiçbirini saymayandır. Belki de kendisine sövmemek adına saymayandır.
Kim bilir belki de...
(bkz: Bana bir şey olursa yaşayamam)
yaratıcı ve enerjik bir yazardır. aslında içinde bir sıkıntısı var ve bunu etrafa mutlu görünerek kapatmaya çalışıyor gibi duruyor... bence öyle yağğni. ve benim için önemli bir yazardır. şu anda gülümsüyorum. şimdi güldüm. ahaha, şimdi kahkaha attım. mutsuzum.
- nickaltı için teşekkür ederim.
+ rica ederim.
- neden o kadar uzun bir entry girdiniz ?
+ alkollüyüm ve hiç uyumadım.

böyle bir diyalog yaşanmıştı. ardından bir şey daha söyledim ama hatırlamıyorum. fakat aldığım mesajda yazan, ne anlama geldiğini bilmediğim cevabı hatırlıyorum sadece.

"bsgçk"

yine de seviyorum bu yazarı. bu cevabını hatırladıkça da gülüyorum hala. *
hay hay buyursun gelsin.