aynı isimli kitaptan sinamaya uyarlanan fakat sponsorların geri çekilmesiyle iptal edilen film. Efendim filimde Okan Bayülgen, Meltem Cumbul ve Işın Karaca rol alıyordu. Yönetmedi de Ezel Akaydı. Yayınlanmayan filmin konusu 17 ağustos depreminden sonra yaşanan gerçek olayları konu almıştır.
sponsorlarının çekilmesi nedeni ile çekimleri yarım kalan film projesi.
konusu ise 17 ağustos 1999 tarihinde yaşanılan gerçek olaylardır, sami dündar'ın yazmış olduğu bir kitaptır.
sinema aşkıyla yanıp tutuşan fakat elindeki imkanı kağıt, kalem ve bir el kamerasından ibaret olan biriyim. van depremlerinden sonra kağıdımı ve kalemimi kullanıp depremle ilgili bir senaryo yazmak istemiştim. bunun üzerine, boğaza bir yumruk yerleştiren binlerce depremzede öyküsünün bulunduğu ülkemde neden deprem konulu bir filmin yapılmadığını bir kez daha araştırdım. karşıma, başına gelmeyen kalmamış adam sami dündar çıktı. kendisinin bu yönde film yapmaya kalkıştığını fakat sponsor çıkmayınca filmin yarıda kaldığını öğrendim. sonra, çekmeye kalktığı filmle aynı isimde bir kitabı olduğunu öğrendim. o kitabı almak için sahafların altını üstüne getirdim fakat kitabı hiçbir yerde bulamadım. bu durum her ne kadar hoşuma gitmese de bir yandan da sevinmiştim. vay be! ne kadar değerli kitap yazmış adam demiştim. bırakalım abuk sabuk şeyler yazanlar, anlatanlar ve çekenler popülerliğin dibine vursun.

not: kitabı dün zor da olsa buldum. birkaç gün sonra elime geçecek.
sami dundar'in yasadiklarinin ilgincligini, uzuculugunu ve zorlugunu golgeleyen yapmacik, destansi olmaya calisirken sacma gelmeye baslayan bir anlatimi olan kitaptir.

satin aldim okudum.

bir sekilde destek olmaz lazim, dogrudur.
fakat kitaptan sanatsal bir beklentisi olanlar uzulecekler.
zaten boyle bir kaygisi yok diyen de haklidir.