bugün

30 yılı aşkındır her terör saldırısından sonra hep aynı söylemler ve görüntüler ortaya çıkar. yorumcular, gazete yazarları terör uzmanları, gelmiş geçmiş hükümetler hep aynı lafları söyler. hep aynı acı izlenir.

eğer 30 yılı aşkın zamandır bu illetin merkezinin nerede olduğunu bilip, orayı kurutamadıysanız gelmiş geçmiş tüm sorumlu herkese yazıklar olsun.
sözlüğe üye olduğum günden beri klavye delikanlılarının her çatışmadan sonra olayla ilgili, am-göt-meme destekli işemeli-sıçmalı entarilerinde kullandıkları dildir.
lafla peynir gemisi yürütmeye çalışan milletimin başındakilerin hepsinin aynı cins olduğunun göstergesidir. amerika, israil bir tane askeri savaşta esir düştü diye, bir tane askeri öldü diye ülkeler fethederken, savaşlar çıkarırken, biz haince öldürülen askerlerimiz için esefle kınıyoruz. amını esefini sikiyim. bizimkiler köpek yavrusu ya amına koyum. kınadık bitti.

ayrıca öyle şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun pkk naralarıyla da bu işler olmuyor. o topluluklarda bağıranlar iki gün sonra amcık peşinde koşmaya devam ediyor. nasıl bir duruma geliyse bu ülke artık utanıyorum kendimden de bu durumdan da.

edit: eksileyen dallama, sen bu durumdan rahatsız değilmisin söyle?
turkiye kadar salak bir ulke olamaz arkadas ya. her olaydan sonra "kahrolsun pkk", "sehitler olmez vatan bolunmez", vb... turu sloganlar atmak ne ya! ulan baska bir ornegi var mi bunun? adamlar senin topraklarinda, senin daglarinda, senin evlatlarini istedikleri gibi katlediyorlar -hem de 25 yildir- ve sen bu piclerin basiyla pazarliklar yapip, sadece slogan atiyosun. benim mantigim almiyor arkadas. bi de ovunuyoruz biz soyle orduyuz, boyle gucluyuz diye. baska bir ulkede olsa dumduz ederler o daglari, taslari. ama tayyip'i de suclayamiyorum cunku adam meydan meydan gezip "istikrar sursun" diye aslinda uyarmisti bu milleti. suruyor iste istikrar, daha ne olsun. ne diyorduk; "kahrolsun pkk"!!! heee, olur olur....
terör saldırısından önce:Bütün medyada kardeşlik mesajları verilir,sorun çözülmeye yakın denilir,kürt kardeşlerimizin daha huzurlu yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz denilir ve hatta daha ileriye gidilir kürtlerin sorunu yoktur kürt vatandaşlarının sorunu vardır denilir,yeni anayasa denilir ,umutlar yeşerir birlikte daha mutlu yaşamak için çalışılır siyasiler güneşin doğduğu yerde o güneş orda hiç batmayacak gibi konuşur ...

Terör saldırısından sonra:Kürtlere denilmedik bırakılmaz ,kardeşlik mesajlarının yerini sonuna kadar pkk ile mücadele edeceğiz cümleleri alır,analar ağlar pkk kendi kardeşine kurşun sıkmış tüm kardeşliği bitirmiş ,umutlarımızı tüketmiştir,artık umut dolu mesajlar yoktur ,şerefsiz kürtler vardır ve tüm kürtler ben de dahil o bölgede yaşan akrabaları için endişelenir,artık askere gidecek insanlar daha bir huzursuz olur ölüm onlara bu kadar yakınken...