bugün

tanımdan önceki edit: başlığı sığdıracam diye kıçım terledi. şunu 60 karakter falan yapsak..

lisede ya da üniversitede; aslında yeri önemli değil her yerde; rastlamanız muhtemel bir ayak takımı vardır. üzerlerinden kroluk akar. bir baltaya sap olamayacaklarını anlamak için medyum olmaya gerek yoktur.
bu heriflerin tek derdi cep telefonlarıdır. sorsan çarpım tablosundan bi haber bu idiotlar size her türlü nokia, siemens.. modellerini sayabilecek kadar akıllıdır ancak.

- abi ben değiştirecem es es beş bin beş yüz alacam
+ yaf ben de hlf dört bin beğeniyorum

ulan mına goyim yer yüzündeki en dandik ilgi alanı sizinki. bi zikim anlamam bu cep telefonlarından, hiçbir model takip etmem benim için sadece konuşma aracıdır.

ilerde cep telefonu dükkanı açar zaten bunlar. bir gün rastlarsınız vay eski dost otur çay koyalım der. o sırada gelen müşterilerle ilgilenmektedir;

-topraam vallahi takas yok aha ben sana sikko 3162 vereyim süper.

aklınızda türlü düşünceler vardır: herifin acizliğine mi hüzünlenirsin yoksa bu berbat işi kendine meslek edinen zavallının aslında ne kadar boş bir uğraş içinde olduğuna mı?

e be .arak kafalı madem kafan basıyor her çıkan modelin serisini, götünü başını biliyorsun o kuş beynini neden adam gibi şeylere yormadın. çarpım tablosunu ezberleyip denklem çözmeyi öğrenseydin de bir üniversite kazansaydın! ulan hiç olmazsa öğrenim kredisiyle fıstık gibi telefon alırdın kendine madem çok seviyorsun hobin, alırdın en kralından taksit yaptırırdık.. * * * *