bugün

baba olmadan bu kategoriyi zorlayacak yazarlar vardır şüphesiz. ayrıca sanmazlar direkt olarak yapabilirler her şeyi.*
25 yıllık astsubaylık hayatını orduda teknisyenlik yaparak geçirmişse başarılı olacak babadır. uzun süre elindeki nesneyle bakışır ve sonra parlak bir fikirle neredeyse 3 dakikada o tamiri bitirir. vidaların yarısı artmıştır ama onlara gerek yoktur, eşya eskisinden daha iyi çalışmaktadır. *
'herşey'in içine kırılan kalpler de dahil olduğundan sınıfta kalan babadır. modeldir. baba modelidir.
edit: eksi yediğime göre babam da sözlük yazarı. selam baba.
"Vara yoğa usta çağırmamak gerekir" diyen babadır.
Tamir etmeye çalışır, düzelirse kar edilir, düzelmezse zaten usta çağırılacaktır.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
her eve lazım olan baba modelidir.
gülmekten kıran baba modelidir. sen arabanın tekerleklerini çıkar takacam diye sonra takama kal öyle mal gibi.
tamirciye ne gerek var ben hallederim diyen baba.
çamaşır makinasını da tamir edebileceğine inanır.
Türk aile yapısında klasik haline gelmiş baba modelidir.
Göt oluşlarına hayranım.
her tamirden sonra makineyi kapatıp elinde fazla parça bulundurabilen baba modelidir. bir de yakınır bunu niye koymuşlar ki diye.
(bkz: bi tane de benden)
sahip olduğum babadır. adam herşeyi tamir ediyor. kumanda tv musluk kapı kolu radyo ve niceleri.
herşeyi tamir edebilirim düşüncesi ile evdeki sağlam olan çamaşır makinası gibi aletleri bozabilen ve sonunda hadi arada servis geldim oğlum tarzında söylemleri olan kişi.