bugün

başlık şu olabilirdi. her sene değişen öss sistemi. ama adı bile değişiyor gemişine yandığımının.

benim için lys ygs mks şps pşs ors mms dönemi bitti. bunlar da mı ne ? dostum bunlar önümüzdeki yıllar, kardeşlerinizi gireceği üniversite sınavları. neyse! şahsileştirmek istemiyorum ama bu sınavlarla ilgilenmeme rağmen bi bakayım dedim girmek istesek nasıl oluyor, puan nasıl hesaplanıyor, küfredip vazgeçtim amk. aha yine ettim amk. bu ne lan baştan aşşağı her şey değişmiş. bu nasıl bir hız, bu nasıl bir evrimşelme süreci ? nasıl bir hızda değişiyor her şey ? ben yirmi senede 20 sistem görmüştüm. üzerinden sekiz sene geçti, 16 sistem daha üzerinden geçmiş. sistem mistem follofoş olmuş, kendinden geçmiş.

hülasa şu (özür dileyerek küfrediyorum yine) koduğumun sınavına bi karar verin amk. nasıl olacaksa öyle kalsın. iki sınav üç sınav, yok sen şunları yapacan bunları yapmayacan, yok evvelki sene şu katsayı önümüzdeki sene şu yüzdelik dilim, olmasın artık amk! sabit bi sınav ya! sabit sabit! ne olacağı, neyle karşılaşılacağı belli olan bir sınav. puanın nasıl hesaplanacağı şeffaf, belirli. her sene değişmeyen bir okul puanı. şahsi fikrim koduğumun lise puanını tümden kaldırmaları ama durmuyorlar onunla da habire oynyorlar. bir hesap çıkartıyorlar aöpb artı pöbçs eksi standart sapmanın küp kökü çarpı ebesininki, zaten ne gelceği belli olmuyor. bir önceki seneye göre netlerini % 10 artıyorsun sıralamada ve puan olarak % 10 gerieye gidebiliyorsun. bizim gençliğimizi siktiler attılar, çok afedersiniz bunlar hakikatler, bari çoluğumuz çocuğumuz kardeşlerimiz rahat etsin artık. yeter lan yeter amk!