bugün

"yok böyle bir önerme" diye başlamak istediğim tanımdır. her siyah giyen, saçını boyatan, elektro, davul, bas vs. çalan, deri giyen insana satanist gözüyle bakan insan. evet sen! saçmalıyon ama
bir de şu var:
(bkz: her pembe giyeni eşcinsel zannetmek)
tek genellenebilecek şey, genellemenin kendisidir.
sözlükçü siddartha
gerçek olmayan bir genellemedir.
(bkz: yok devenin bale pabucu)
saçma genellemedir. metal müziği sadece müzik için dinlenmelidir.
bütün genellemeler gibi bu da yanlıştır.
**
mantık dersini anlayamayanların söyleyebileceği önerme. Her metalci satanistse her satanistte metalci olmalıdır fakat her satanist metalden anlamayacağına göre her metalci satanist değildir.

- O öyle değil be nurettin, 3 saat boşuna mı çalıştık şimdi? yazık emeklerime
tüm genellemeler gibi bunun da yanlış olmasının yanısıra, şeytan eğer aramızda insan formatında yaşıyor olsaydı, türk olanları serdar ortaç, hande yener falan dinlerdi.
amerikalı olanları da sanırım beyonce gibi, o abuk subuk rap mi, soul mu ne olduğu belli olmayan* şeylerden dinlerdi. işte bu tüm saydıklarım ikiyüzlü, tüketim kültürünü arttırmak ve insanları salaklaştırmak için özel olarak kurgulanmış müzikler.
ancak metal müziğin ne iki yüzlü bir tarafı vardır, ne de kapitalizmi, tüketimi yayarak alışkanlıkları değiştirmek gibi bir amacı. o sadece müziktir, duygularını ifade eder, herkes istediğini alır, serdar ortaçlardan, beyonce'lerden bu konuda çok çok daha masumdur.

bu arada serdar ortaç da beyonce ile aynı entryde yer aldığı için çok mutlu olacaktır, ama pek üstüne alınmasın, rock dışındaki müzikler konusunda oldukça fransız olduğum için sadece bu ikisi aklıma geldi.

bu doğrultuda, kimin satanist olduğu ve aslında kimlerin farkında olmadan içlerinde şeytanı yaşattığı daha net görülebilir.
şeytana tapan insan, eziyet etmekten ve eziyet görmekten mutluluk duyacağı için yeniyetme türk popçularını dinleyerek bu ihtiyacını giderebilir, bu yüzden metal müzikle satanizmi bağdaştırmamak gerekir. ben metal&rock dinlerim ama satanist değilim hadi bakalım.
şahsen metal dinleyen biri olarak iftarı kedi kanıyla açıyorum. şimdi bu satanizm mi müslümanlık mı yorum değerli okuyuculara kalmış.