1. .
  yanlış bir düşüncedir. mallıktır. at gözlüğüyle yorum yapmaktır. şuçu olmayan ya da atatürk'e, türkiye cumhuriyeti' ne bağlı olan kürt kökenli vatandaşlarımıza yapılan bir saygızlıktır. yazıktır günahtır. pkk yüzünden dışlanan bu vatandaşlarımıza yapılan büyük bir ayıptır.

  aslında suç türk halkında. bu insanlara böyle davranarak, türkiye' den, milli değerlerden soğutan bizleriz. ondan sonra kişi dağa çıktığında, '' vayy amına kodumu evladı, yediği çanağa sıçıyor. '' gibi tabirler kullanıyoruz. böyle olacağına onlara bi şanş vermeyi denemeliyiz. onları dışlamamalıyız. çünkü onlar da bizim gibi allahın bir kulu. öyle yaratılmayı onlar mı seçiyor ki, onları sırf kürt oldukları için dışlayıp, dövüyoruz ? bence çok büyük yanlış yapıyoruz. ondan sonra '' neden, ülkemiz yerinde sayıyor? '' diye ağlaşıyoruz. eğer bir yerde birlik, beraberlik yoksa oradan bir halt olmaz. önce bu vatandaşlarımızla bir bütün olmalıyız ki yüce önderimiz mustafa kemal atatürk' ün dediği gibi '' çağdaş medeniyetler seviyesi'' ne ulaşabilelim... sevgiler, saygılar.
  -3 ... deleted exclurel
 2. .
  ergenekoncuların ugrastıgı durumdur.
  -1 ... beklediginiz lider geldi
 3. .
  (bkz: bütün kürtleri pkk li sanmak)
  -1 ... damat hobbit pasa
 4. .
  (bkz: her sakallıyı karl marx sanmak)
  2 ... front
 5. .
  en yanlış şeylerden biri olan; 'genelleme' yapmaktır. at gözlüklü bir insan düşüncesidir. at gözlüğü takmak, ön yargılı olmaktır ve ön yargı, salaklıktır...
  -1 ... yousuph