bugün

sürekli "liseli" diyerek, liseli gençleri aşağıladığını ve heralde kendini de -yahut egosunu- bu şekilde yücelttiğini falan düşünen yazardır.
kendisinin hiç "liseli" olmadığı da ihtimaller arasındadır, belki de henüz ilköğretim öğrencisidir veya çeşitli imkansızlıklardan dolayı liseyi okuma şansı olmamıştır, ama bunu da her entry'sinde dile getirmesindir efenim. sıkıcı oluyor bir yerden sonra.
ayrıca liselilerin de pek eğlenceli, pek sevimli oldukları bir gerçektir. zaman zaman elbette hata yapacaklardır, çünkü gençler henüz. ama liseli bir genci "liseli" şeklinde aşağılama çabası komiktir, onlar liseliler zaten. siz onlara "liseli" dediğiniz için yerin dibine girmiyorlar. ama siz her entry'de bundan söz ederek kendinizi onların altına itiyorsunuz. onlar komik olurken siz daha komik oluyorsunuz.*
bir ihtimal daha var*; liseli olduğunu belli etmemek için sürekli "liseli" demektir. o da yine liseli gençleri aşağılayan zihniyetin tohumudur aslında.**

edit: liseli olmak beni gocundurmaz. evet, ben de liseli oldum. hayatımın da en güzel yıllarını yaşadım fenerbahçe lisesi'nde*. en sağlam dostluklar o günlerden bana hediyedir. ama liseli olduğumu iddia eden ve edecekler için üzülerek söylüyorum ki; 2004 yılında o güzel liseden mezun oldum.*

ayrıntılı bilgi için;

(#10472385)

edit 2: liseli olduğum iddialı entryler silinmiş. yukarıdaki düzeltmede var olduğunu söylediğim entryler artık yoklar.
her entrynin sonuna liseli yazan insanların bir ortam olduğunda biz lisede şöyle böyle ibneydik diye böbürlenmesi akıllara zarar bir çelişkidir.
(bkz: kartvizit)

adam nerdeyse tüm entry'lerinde kullanmış.
kendisi hiç liseli olmamış gibi davranan id yazardır. belki de lise okuyamamanın verdiği acı vardır içinde ne diyelim.
(bkz: acı var mı acı)
(bkz: liseli vardı ya ah o liseli)