bugün

pensilvanyadaki zat-ı şahaneleri büyük din alimi fethullah gülen hocaefendinin kanalı olan stv de ki bir dizide
vuku bulmuş olaydır.
http://www.facebook.com/v...video.php?v=1885768589260
(bkz: inneddine indallahil islam)
yıllardır vatikanın bir projesi olan dinlerarası diyalog ürünüdür...1998 yılında fethullah gülenin papaya yazdığı mektupta biz bu diyaloga hizmet edebiliriz diye bir istekte bulunmuştur...şimdi fethullah gülen cemaatindeki insanların çoğu hristiyan ve yahudilere sempatiyle bakmaktadır...çünkü fethullah gülen onlarla amentüde ittifakımız vardır demiştir...oysa ki allah(cc) kur'an-ı kerim'de bunu tamamen yasaklamıştır...onlarla dost olmayınız..zira onlar birbirlerinin dostudurlar...siz onlardan olmadıkça onlar sizden asla razı olmazlar...(bakara suresi 126.ayet) şimdi yahudi ve hristiyanlar bu cemaatimizden ve fethullah gülenden razıdırlar...sizce buradan ne sonuç çıkar..
rahat yahudidir...
fethullah gülen tartışmaları bir tarafa beni meraklandırmış adamdır.

zira bahsedilen video belli ki diziden bir kesit. işte buradan fikir yürütmek hatalı. çünkü bu bir kesit. ilerleyen sahnelerde adamın akıbetinin ne olduğunu bilemiyoruz.

belki de adam bu davranışları yüzünden fena halde kınanıyor ya da tam tersi övülüyor. bunları bilmeden kanalı ve söz konusu cemaati yargılamak acemilik olur.

direkt olarak dinler arası diyaloğa bağlamak sağlıklı değil demek istiyorum.

işbu entry de dinler arası diyaloğu,stv yi, gülen i ve türevlerini savunmuyorum. biline.
kilisede badana yapan bir muslumandir. is baska yani...
yıllardır diyalog peşinden koşan bir cemaatten başka bir senaryo beklenemezdir...bilmeden küfüre gider bu işin sonu..
(bkz: dinler arası diyalog)
vallahi yalan billahi yalan .*
müslüman bir şarap satıcısıdır.
(bkz: hem kiliseye giden hem de kuran kursu veren adam)dan bir farkı yoktur. *
bektaşi sormuş; "siz" demiş, "niye abdest alıp namaz kılıyorsunuz ?" demişler "abdestsiz namaz olur mu ?" demiş "valla ben kılıyorum oluyor" . o hesap, namaz kılıp puthaneye bile gidebilirsin. olur mu ? bektaşinin hesabıyla olur. mesele burada bir şahıs değil. malesef, samanyolu tv, bu diziyle inanılmaz zararlı bir propagandaya alet oluyor.

"hem isa peygamberin as hem muhammed peygamberin sav dediklerini yaparsam, allah ın hoşuna gider" gibi bir şey söylüyor. kardeşim, allah buyuruyor ki, hz isa as ın hükümlerini, şeriatını kaldırdım. artık size içinizden bir resul geldi. o ne söylerse onu alın, o neyden sakındırırsa ondan sakının. peki allah sözünden döner mi ? misal hz isa nın şeriatında domuz yemek serbest iken, islam da yasaklandı. nasıl ikisine birden uyacaksın. üstelik hz isanın dini dediğiniz din, şirk dinidir. "jesus is god" diyen (haşa!) insanlardır bunlar. yaşanmakta olan hristiyanlık zaten müşrikliktir de, diyelim islam üzere olan hz isa nın şeriatı olsun kabul edilen. o dahi doğru olmayacaktır zira islam, öncekilerin hükmünü kaldırdığını, kıyamete kadar da başka bir hüküm getiren kitap ve resul gönderilmeyeceğini beyan etti. allah sözünden döner mi ? birilerinin hoşuna gidecek diye böyle propaganda yapılır mı ? cahil halkımız ne bilsin bu ilimleri ? niye zehirliyorsunuz çoluğu çocuğu ? yarın bu diziyi izleyen çocuklar nasıl tebliğ ve irşad vazifesini yapacaklar ? demeyecekler mi ki "siz dininizde kalın, nasıl olsa hz isanın dini de haktır, hep beraber cennete gireriz" hatta demeyecekler mi ki, "kardeşim, islamın emirleri zor, meşakkatli, haccı ayrı, namazı ayrı, orucu ayrı, bak hristiyanlar domuz gibi yiyip içip geziyorlar, hem de cennete gidiyorlar biz kolayından gidelim" demeyecekler mi ?

allah ın laneti, hz isa as, allahın oğlu diyenlere ve bunu diyenleri hak üzere görenlerin üzerine olsun.
istanbul'a gezmeye gitmiş ve istiklâl'deki kiliseye uğramış herhangi bir müslüman da olabilir.