bugün

'ne sağcıyım, ne solcu
orta yolcuyum, orta yolcu'
türküsünü haykıran kimsedir.( tabi mesleği her gazeteyi alıp incelemeyi gerektirmiyorsa)
hem cumhuriyet'te hem zaman'da yazan köşe yazarıdır.
doğru olanı yapan kişidir. dünyaya herkesin gözünden ayrı ayrı bakmak gerekir.
bu iki gazetenin birbiriyle olan kavgasının nedenini çözümlemeye çalışan yazardır.
bir ihtimal; satılan cumhuriyeti bayiden alan ve eve giderken trafik ışıklarında bedavadan dağıtılan ve açık araba camından eline uzatılan zamanı, elamanı kırmamak için alan, naif, duyarlı, duygusal, cumhuriyet okurunun nazik bir davranışı olabilir.

bana kalırsa çöpe atılmamalıdır. ne bileyim soba tutuşturmak, badana boya yaparken kullanılabilir. kağıt değeri vardır. en azından bir işe yarar. önyargılarımızdan kurtulmamız lazım değil mi?
zıt fikirleri merak eden yazardır. ikisinden de yeterince zıt fikirleri alır zira.
zamanın bedava dağıtıldığından haberi olmayan cumhuriyet okuyarakta ayrıca gazete seçemeyen yazardır.
cumhuriyetçi olması mümkün olan yazardır. çünkü diğer tarafların yazılarını okuyup bilgilenmek gerektiğinde bunlardan çıkaracağı sonucu kullanmak isteyen yazardır. hakeza zaten fetocu birinin cumhuriyet alması imkansızdır. çünkü dinden çıkacağına inanır.
korkudan bu hale düşmüştür. normalde ilkini okur tabii ki. ilk elden şahit olduğum olay, yer ankara başbakanlık lojmanları marketi:

a: arkadaş b: bakkal amca

a: amca bi cumhuriyet verir misin?
b: *cumhuriyet yok.
a: *o zaman ben bi zaman aliim, ihi!
meraklı kişiliktir.
siyasi düşüncesi oturmamış kişidir. zira neyin ne olduğu belli. zaman zaten gazete değildir.
50_60 yaşlarında bir amcamız gazete bayiine gider. bayide ise sarışın, güzel bir bayan var. adam yaklaşarak
- " kızım bana bir sabah, bir de akşam verirmisin?" der. tezgahta oturan bayan adamı şöyle bir süzer ve
- " amcacım size sadece bir posta yeter " der.
her kesimden görüşe saygıyla yaklaşan yazar.
karşı cephenin tüm operasyonları önceden haber verdiğini bildiğinden, gelecekteki operasyonları merak eden yazardır.
doğuş reyizin küfürlerine layık olan yazar.