bugün

Sözlük yazarlarından sadece cool adam için geçerli olan durum olsa gerek.
Herkez böyle bir durumda aklına hayatındaki eksiklikleri getiricektir.
Ben getiriyorum "O"...
şükretmeyi bilmektir, elindekilerle yetinebilmek, yeri geldiğinde polyannacılık oynamaktır. kısaca alınan nefes, yaradanın bahşettiği sağlık, iyi bir aile ve kimseye muhtaç kalmayacak kadar bir gelir kişinin hayatından memnun olması için yeterlidir. yeterli değilse sorun kişinin kendisindedir, tedaviside yoktur ne yazıkki.
mutlu olmak demektir.
mutlu olabilmek icin olmazsa olmazdir.
her insanın istediği şeyler vardır ama unutulmamalıdır ki insan açgözlü bir varlıktır, önemli olan şükredebilmektir. (bkz: şükürler olsun)
elindekilerle yetinmeyi bilmektir. zaman zaman kuçuk şeylerle mutlu olabilmektir.
elindekilerle yetinmeyi bilenler tarafından hissedilir. yani sanırım.
hayatın o kadarda ibne olmadığını anlamak ve şükretmektir. denizi olan bir şehirde yaşıyorum. ne üzerinde ne de içerisinde olmayı severim. ancak karşısına geçip seyretmek, dalgaların getirdiği yosun kokusunu içime çekmek paha biçilmez.

ben avrupa yakasında yaşıyorum. sevipte ayrıldığım, terkedildiğim, kavuşamadığım, kısacası unutulması lazım gelen tüm insanlar anadolu yakasında. insanların mesafelerden şikayetçi olduğu bir dönemde hayatın bu kimselerle aramıza değil bir şehir, koskoca bir deniz koymuş olmasından fevkalade memnunum. bu şehirlerarasını aşmış, kıtalararası, denizaşırı olmuş uzaklıklar lazım olduğu gibi, tam da olması gerektiği gibi yüreğimi soğutuveriyor. amin...
2011 türkiye sinde helal olsun denecek bir durum.
insan hayatından memnunsa artık merak etmiyordur. *
küçük şeylerle mutlu olmasını öğrenmek lazım bunun için ilk önce.
Şükredebilmektir.
çok az insanın yapabildiği eylemdir. ama bazen 'yetinmemek' gerek. yerinde saymaktansa daha fazlasını istemek her zaman için iyidir.
*