bugün

Hayatımız boyunca onla bunla şunla değil sadece kendimizle mücadele ediyoruz. Şartlar ne kadar kötü olursa olsun, işler ne kadar kötüye giderse gitsin bu mücadeleyi vermeye değer. Sadece neyle mücadele ettiğimizi iyi bilelim. Eğer kendimiz dışında bir şeylerle mücadele etmeyi sürdürürsek yaşamın kendisine direnmiş oluruz ve haliyle cehennemi yaşarız. Kendini kontrol et cenneti yaşa ve sakın hayatı, mücadeleyi bırakma.
Belki ilerde hayatı sevdirecek biri çıkar? Neden olmasın? Umudumu kaybetmek istemiyorum.
Düzlüğe çıkınca ölme ihtimalin olduğundan çabalamak saçmadır.
hayat bizi sevmeyi bıraktıysa?
insan ne zaman ölür dostlar, kalbi durduğunda değil umudunu yitirdiğinde ölür. hayatıda sevmeyi hayatın tokatını yiyince sevmeyi bırakır. ama miktir edin geçmişinizi. yeni bir sayfa açın ve yeniden yazın eski kötü tecrübelerinizden ders çıkararak. akıntıya karşı direnmeyin salın gitsin nereye gidiyorsa hayat. millet neder, toplum neder hapishanesinden firar edin. içinizde ne ukte kaldıysa yapın . zaten bir şekilde pişman öleceğiz ya yaptıklarımızdan yada yapamadıklarımızdan. belki yarın yok hayatın tadını çıkarın mutlu olmaya bakın. geleceğin garantisi yok. para biriktiriyim yok araba alıyım yok ev alıyım belki sen binemeden ya da oturamak nasip olmayacak senin hayatından çalıp biriktirdiklerini başkası yiyecek. hayat sevince güzel sevin ve sevilin. ama insan görünümlü yaratıklardan uzak durun ve ikinci bir şans vermeyin. kimseyi affetmeyin siz tanrı değilsiniz. sadece o kişiye kalem çekin. elin varsa sağlıklıysan yürüyebiliyorsan dünyanın en zengin insanısın. sevmek için banalerer bulma küçük şeylerle mutlu olmayı bil dostum. aslında dünya hayat o kadar güzel bir yerki burayı kötü yapan ruhunu seytana satmış insan görünümlü yaratıklar.
Ne yaşarsak yaşayalım hayatı ve kendimizi sevmeliyiz. Her zaman istediklerimiz gerçekleşmeyebilir ama inanırsak belki güzel günler bizi kucaklayabilir .iclal aydın gibi pollyannacılık yapmak istemiyorum ama üzülerek de şikayet ederek de hayatta hiçbir yere varamayız . Zaman akıp gidiyor .Mutlu olmaya çalışalım .