bugün

hayatin butun zevklerini tattigi fikrine kapilip, bir ruhsal arayis icinde, kendini dine diyanete veren insandir. bu kisinin sabahlara kadar aglayip tovbe edisine sahit olmak sasirtici bir durum degildir.
hacca gidip günahlarından arındığını sanıp hayatına çeki düzen vermektir.

uyanık türk insanının allah ı kandırmaya çalışmasıdır.
tövbe kapısının her zaman açık olmasından kaynaklı durum.
ülkemizde genelde sosyetik hanımların yaşlarını başlarını aldıktan sonra yaptıkları eylemdir. umre' ye falan gider bunlar. sonra dönüşte free shop tan içkiler alırlar. neyse konu bu değil.

yaş ilerledikçe ölüm yaklaşıyor malum. tövbeler istenmeye gidiliyor. dönüşte kameralara " ben zaten evde de namaz kılardım." pozları veriliyor. ama gençlikte alkol deryalarında yüzülüyor, paralar saçılıyor...

allah' la kimsenin arasına girmek istemiyorum ve çenemi kapatıyorum.
(bkz: oldu paşam)
ömür boyu içip sıçmaktansa yapılması daha bir makbul olan eylem. çoğumuzun eninde sonunda varacağı nokta. böyle bu.

edit: imla.
(bkz: sözlükte zorunlu din dersi)
allah kabul etsin'dir.

o değil de; bir de kendileri geçmişlerini unutup, onu bunu yargılamaya, ayıplamaya, zamanında kendilerinin zevkle yaptıkları şeylere şimdi hayretle bakmaya başlarlar.
(bkz: yaşar alptekin)
genellikle parasal durumu "zengin" ile tabir edilen kesimin yaptığı faaliyettir.bazı zenginler vardır ki bunu bile magazinsel olarak ünlerine ün katmak için yapmacıktan gidip gelmeleridir.
eğer öteki tarafta tutarsa bu taraf için keyif verici olacak olaydır.
hayatın her turlu zevkini almadan dine donebiliyorsan helal olsun be sana.
60 ından sonra namaza başlamaktır. sonra hac vs.
huzuru islamda bulmak diye kısaca açıklanabilir.

dip not: sadece bakınız vererecektim "huzuru islamda bulmak" şeklinde ama sağ olsun uludağ sözlük android uygulaması buna izin vermiyormuş ellerinden öperim.
ahmaklıktır. hayatın her türlü zevkini tatmış olan biri zaten bu tatları tanrı gibi peygamber gibi işeyaramazların yaratamayacağını anlamış olması gerek.