1. 1.
  doğarken annesini kaybeden bir çocuk olmaktır.
  her şeye herkese 1 0 yenik başlamak anlamına gelir bu, belki de başlayamamak hiçbir şeye...
  hep eksik kalmaktır, her durumda her zaman, hep yenik olmaktır...

  (bkz: tanrı tüm anneleri korusun)
  5 ... rapsodik
 2. 2.
  bir dine mensup olmak.
  -2 ... 11 11 11 11
 3. 3.
  hayata bir avans vererek başlamaktır. azmederseniz öne geçmeniz mümkündür.
  ... sakat sinek
 4. 4.
  (bkz: yapma hayrettin daha göbek bağını kesmedim) *
  1 ... grb 050904
 5. 5.
  (bkz: akışkanlar mekaniği)
  ... blackhole
 6. 6.
  yedi yaşında başlar benim hikayem. hakem düdüğünü çalar ve en önemli oyuncumuz * sahadan ayrılır. kalırsın dört kişi, ne yapacağın konusunda en ufak fikrin yoktur. herkes sana bakar acıyan gözlerle yinede bir bok anlamazsın ta ki ilk golü yediğini anlayana kadar. işte o zaman 1 0 yeniksindir hayata. sonra koşturmaca başlar o da beni yorar, annemi yorar, kardeşlerimi yorar.. daha sonra bakarsın maçı berabere bırakmaya uğraşırsın, didinirsin kestirmeden kaleye gitmeye çalışırsın önünü keser karşı takımın oyuncusu hayat. yine lanet edersin zaten yenildik ne çıkar dersin tam kaparsın gözlerini sonra seni uyandırma çabası içinde olanları görürsün yine duyarsın o düdük sesini anlarsın aslında ilk yarı bitmiş hala sıfırsın. yapamamışsın bir şey. neyse deyip devam etmeye kalktığında, tekme yersin tekrar ama yılma kalk yerden bu olanların hepsi sadece bir oyun. yılma devam et sende oynamaya ama unutma hayatın espiri anlayışı da çok kötüdür..
  3 ... arsenic
 7. 7.
  hayata bir sıfır yenik başladığını düşünen şu anki durumundan memnun olmayan aslında hayata en az 1-0 galip başlayan insan kişisidir.
  ulan onca spermi geçiyorsun, yumurtanın zamanını denk getiriyorsun üstüne üstlük yumurtanın içine süzülüp en uygun bölgede çadır kuruyorsun 9 ay hayatta kalma mücadelesi veriyor ve annene yapmadığın kalmıyor bu sürede ve hala 1-0 yenik başlamak diyorsun. mümkün değil.
  ... hebeletulbe
 8. 8.
  (bkz: ailenin fakir olması)
  (bkz: ismail yk olmak)
  ... kyruhhellacaraxe
 9. 9.
  annenin kokusunu almadan, onu hiç yaşamadan, varlığını hissetmeden seni bu dünyaya babayla beraber bırakması, hem de senin için seni terketmesidir. daha ne kadar yenik düşebilirsin ki hayata en baştan.
  3 ... onlyocean
 10. 10.
  ikizin olmasıdır. anandan emdiğin süt bile ikiye bölünür. şaka bi yana ölürken anneni kaybetmek olsagerek.
  ... dahadelibisey