bugün

karsisindakini kirmadan disari cikmak istemedigini belirten fakat buna ragmen bazi dangalaklar tarafindan elestirilebilen insan.

sana mi soracak olm adam ne zaman disari cikacagini? "siktir git amk" mi desin havayi bahane etmeyip?
Dışarı çıkma sebebini pekte önemsemeyen kişidir.
kolundan tutulup sürüklenilesi insandır. söz vermişte dışarı çıkmamışsa blitz laneti üzerine olsun inşallah.

(bkz: how i met your mother)
- hadi kalk biraz hava alalım.

+ ne havası lan. tipi var dışarıda, eksi 38 derece.

- ohooo, sırf mazeretsin sen de ha. kaçtım ben.

+ tamam, hakkını helal et.

- iki saate dönmezsem polisi arar mısın!

+ iki saate heykel gibi olursun.

- tamam, on dakika olsun.
hava gerçekten sıcaktır.
dışarı çıkmak istemiyor ve buna bahane arıyordur. yoksa dışarı çıkmak isteyen biri için havanın durumu çok da önemli değildir.
(bkz: saçını bahane edip dışarı çıkmayan insan modeli)
yağmurda eriyebilecek şekerdir.
üşengeç insandır. kendine göre bahaneler seçeneğinden işaretlediği şıktır.
evde oturası gelmiş insan modelidir. yapma sözlük! artık bunlara da mı karışır olduk?
kronik bir rahatsızlığı olan insanlardır. bazıları da bilip bilmeden bunlar hakkında konuşur.ne yani; kullandığınız ilaç yüzünden cilt kanseri olma riskiniz varken başkası laf etmesin diye güneşe mi çıkmak gerekir?
+ hava çok sıcak ya başımıza güneş geçer bu havada dışarı mı çıkılır, otur işte evde serin serin ohhh..
+ saçmalama bu soğukta ne işimiz var dışarda, evimiz sıcacık ohh oturalım televizyon izleyelim, çekirdek çitleyelim..
+yağmur felaket sucuk gibi oluruz vallahi, ıslanmaya niyettim yok benim siz gidin isterseniz ama ben evimde oturup kitap okuyacağım biraz..
gibi dialoglar yaratacak insan modelidir. hangi havalarda dışarı çıktığı merak konusu olur..
genelde bohem takılırlar asosyalliktir sonları. her öğrenci evinde bir tane bulunur.
migreni olanlar güneşli ve sıcak havayı , sinüziti olanlar soğuk havayı bahane ederler ama bunlara bahane denmez. birkaç saat dışarı çıktıklarında en iyi ihtimalle ertesi güne kadar kötü hisseder bu insanlar kendilerini.
hava bahane evde oturmak sahane diye dusunen insan modelidir. bu tip insanlar yazın hava sıcak kışın soğuk der ve dışarı çıkmaz.