bugün

arkadaşlar selamın aleyküm.

müjdemi isterim...

bakınız sayın ulaştırma bakanımız tweet atmış;
görsel

buna göre havalimanını işleten özel sektör işletmelerinden 2020 yılı kira bedelleri alınmayacakmış.

bitmedi...

aynı işletmelerden alınacak kiralarda 2021 ve 2022 yıllarında da 2 yıl boyunca yüzde 50 indirim yapmışlar.

yani sevgili arkadaşlar 3. havalimanını işleten kalyon, cengiz, limak ve mapa şirketlerine ait olan iga, 2020 yılının kirasını ödemeyecek. takip eden 2 sene boyunca da yüzde 50 indirimli kira ödeyecekmiş.

havalimanı işleten şirketlere kira indirimi ve iptali yapan devletimiz, aynı şirketlere vermiş olduğu yolcu garantilerini ise ödemeye devam edecek.

örneğin istanbul havalimanı için 2020 yılına ait yaklaşık 350 milyon euro garanti ücret ödeyeceğiz.

nasıl la çokomeller iyi mi böyle?

ohhhhh...paralar 5'li çeteye gidiyor ohhhh...

bu arada havalimanı işletmelerine bu kıyaklar yapılırken, çiftçinin, esnafın, sanayicinin borçları tabi ki silinmiyor ve indirim yapılmıyor.
bu borçlar ertelense bile faiz karşılığında erteleniyor...

ohhh rahatladım gerçekten. haftasonu çok iyi geçecek bu müjdeli haber sayesinde.

edit: arkadaşlar bu müjdeli haber beni öyle etkiledi ki başlıkta havalimanı yerine hava limanı olarak hatalı yazmışım. kusura bakmayın.
Akp zenginleri ihya etmeye devam ederken fakirleri daha da fakirleştiriyor. Bu politika bana bir yerlerden tanıdık geldi.

Bazı şeyler hiç değişmiyor amuyum.
O gezi eylemlerinde gençleri döven esnaflar 1000 lira için takla atsın beter olun oçler.

Bakın kimler destekleniyor hemide hamuduyla .
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları işletmesi Genel Müdürlüğü tarafından işletilen havalimanlarında 2020 yılı içerisinde düzenlenen ve vadesi 31 Ocak 2021’e ötelenen kira bedeli faturalarına ait tutarların iptal edileceğini belirtildi.

Böylece Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığındaki iGA tarafından işletilen istanbul Havalimanı’nın 1 milyar 45 milyon euro'luk 2020 yılı kirası da iptal edildi.

bizde gss primleri veya kyk borçları iptal edilsin diye bekleyelim saf gibi.

(bkz: akp zenginin hükümetidir bizim değil)

https://www.cumhuriyet.co...em-de-fayda-etmez-1815177
Beş hırsızlara yapılan bir akp kıyağıdır.
Bu milletin a☆ına koyacağız diyenlere büyük destek verilmesidir.

Trajikomik.