bugün

havanın güzel olduğunu düşünen adamdır.

peki bu adamı, gelip sözlüğe başlık açmanın anlamı nedir?

söyleyeyim; kafası bir boka basmayan, hiçbir bilgi ve birikime sahip olmayan ama nedense kendini sürekli sözlüğe yazmak zorunda hisseden, herkesin ilgileneceği başlıklar açmak, ilgi çekici tespitlerde bulunmak arzusuyla yanıp tutuşan bazı sözlük yazarlarının, en sevdiği işlerden biridir, hiçbir mantığı yoktur, sözlüğü kirletmekten başka da bi sikime yaramaz.

otobüse binen adam
otobüsten inen adam
çok hedesin diyene alternatif cevaplar
çok hödösün diyene verilecek cevaplar

zaten bu ve buna benzer bir yığın hazır kalıp başlıklarla dolu sözlük, daha ne bok yemeye aynısını yazıyorsun arkadaşım?

eğer okunmak istiyorsan, biraz daha yaratıcı olmalısın, başlık açarken de 'arabaya değil, aramaya inanmalısın'.

peki ben neden böyle bir şey yaptım?
çünkü artık sıkıldım, başka türlü anlatmanın bir yolu da yoktu, uygulamalı olarak şeyettim, bu arada kendimi ateşe attım, farkındasınız değil mi?

amaaan neyse, haydi şimdi, 'hava da bugün amma güzel haaa' diyen adamı konuşalım, hayata dair bir şeyler öğrenelim !
(bkz: hemşerim yolculuk nereye)
(bkz: hemşerim memleket nere)
konuyla alakasız ama başlıkla alakalı olarak : kimi insanlar cümle kurmakta, yeni bir muhabbet açmakta özürlüdürler okumuş yada okumamış olması yada bir bilgi birikimine sahip olması bir şeyi değiştirmez, bunu ifade etmekte zorlanır çünkü. basit bir örnekle izah etmek gerekirse: bazılarımız normalden daha az serotonin salgılarız daha az serotonin ise daha az mutluluk hormonu demektir böyle kimseler çoğunlukla asosyal bir yapıya sahip olurlar , cümle kurmakta , insanlara karışmakta (konuyla alakalı olarak) muhabbet açmakta zorlanırlar. çevresi , büyükleri :"ne biçim adamsın git biraz insana karış , girişken ol, konuşkan ol vb." öğütlerde bulunsalarda ancak tedavi ile düzelmeleri mümkündür. öğütleri dikkate alan arkadaşımızın ıkına tıkına kendi zorlayarakta olsa aklına gelecek ilk cümlelerden biridir "hava da bugün çok güzel".
konu değiştirmeye çalışan adamdır.
(bkz: ben yapıyorum)
(bkz: sen de yap)
havanın bulutlu ve karlı olduğu günde tek başına evinde düşünüp, çayını içen adamdır. (bkz: best feelings)