bugün

evet, bilirim nereden geldiğimi,
alev gibi, doymamış,
aç, yanar tüketirim kendimi,
ışık olur ne tutarsam,
küldür ardımda kalan,
ben ateşim besbelli. friedrich nietszche

"bilginin efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmak gerekir." balzac

"karamsarlığa düştüğümde bir taş ustasının yanına gider ve onu izlemeye başlarım. onun önündeki o büyük kaya parçasına hiç bıkmadan belki yüz defa çekici ile vurmasını izlerim. o yüz darbe sonunda taş ustası kayada tek bir çatlak bile oluşturamaz. ancak yüz birinci çekiç darbesinde kaya iki parçaya bölünür. biliyorum ki kayayı ikiye bölen şeyvurduğu son darbe değil, ondan önce sabırla vurduğu darbelerdir." jacob riis
not: bu son söz san antonio spurs'ün soyunma odasına giden yolda aslılıdır.
"Boca es mi religion, Maradona es mi dios, La Bombonera es mi iglesia"
anlamı: dinim boca, tanrım maradona, mabedim la bombonera.
-padişah bir elma yerse halkın bağından, adamları kökünden söker ağacı.
-padişah zulme reva görürse bir yumurta için, askerleri şişe geçirir bin tavuğu.

şirazlı sadi
alkol komasına girilmiş bir günün ertesi
yer : işyeri
bir daha içenin...
Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanarlar. (bkz: lev tolstoy)
belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir.

(bkz: Aldous Huxley)
Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa; kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir. *
"Every 10 seconds a woman is giving birth, she must be found and stopped."
Gör zahidi kim sahib-i irşad olayım der.
Dün mektebe vardı bugün üstad olayım der.
(bkz: ruhi)
"başarılı insan hamile kadın gibidir, görürsün ama ne kadar sikildiğini bilemezsin"

(bkz: anonim)
hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır.
yol kenarında durmus memur beyin gelisini izlersiziniz.. o kendinden emin bir edayla yürür üstünüze ... gelir hafif eğilir kafasını içeriye sokar ve '' ehliyet ruhsat lütfen''. ve sonra inceler kurcalar.. birşey bulamaz ve evrakları verirken ( suarı rüşvet alamamanın verdiği buruklukla ekşir ) iyi yolculuklar der.. işte ben o yüz ifadesiyle o son kurulan cümlenin aşığıyım.. iyiki varsın ehliyetim
bir kamyon arkası yazısıdır: "sağlam şoför kalmaz rampada, müslüm baba sığmaz ipod'a."
"if he is your moon,i will be your earth"-epica
"Pirincin içindeki siyah taştan değil, beyaz taştan korkun." Hz. Muhammed (s.a.v.)
tüm dünya onun bir teveccühü etmez...
beni bir sen anladın, sen de yanlış anladın.
Güvenme dostunun yoğurduna sütüne sonra sokarla kazığı taa g.tünün dibine. Bu olması muhtemel sözdür. *
olmaya cihanda devlet bir nefes sihhat gibi.
bin biçak var sırtımda, biniyle de adaşsın, herbiri hayran sana.
Eğer Tanrı insanı yaratmışsa, insan bu iyiliğin altında kalmamış, borcunu fazlasıyla ödemiştir. *
kes sesini değdiririm tepesini, değdirirsem tepesini keserim nefesini.

(bkz: kriz teğet geçecek)
benim hakkımda ne düşünüyorsan allah sana 10 katını versin.
dudaklarımız kuru bir dal gibi kırılıyor gülünce.
ben sana mecburum
ama sen yoksun.
güncel Önemli Başlıklar