bugün

ikisini toplayınca bir lotr etmemesi doğru. Harry potter 10 üzerinden 9 ise, twilight -5 falan. Toplayınca 4 ediyor, tabi lotr 4 değil.
harry potter her şekilde daha iyidir tabi ikisinide topla yine lotr etmez.
Harry potterın her türlü alacağı ve twilightın karşısında ne olursa olsun kaybedeceği versus.

Tarz olarak birbirlerine yakınlığını tartışamayacağım, arada gram benzerlik yok.

Çoluk çocukluk açısından harry potter daha küçük yaştakilere yönelik zira twilight kadar ve o denli saçma bir cinsellik ve abukluk barındırmıyor.

Bir fantastik seride en önemli şey yaratılan dünyanın tutarlılığıdır benim için. ikisi de bunu başarabilmiştir.

Versusu yaptığım kısma gelirsek harry potter özgün, zamanında yapılanların çok ilerisinde (hatta günümüzde yapılanların da ilerisinde) ve konusu da işlenişi de dili de çok güzel bir seridir.

Buna karşılık twilight ergen bir kızın aşklarını anlatmış, bütün olaylar o aşkın etrafında dönmüş, ergenlere yönelik, kalitesiz bir dizi kitaptır. Seri demeye dahi dilim varmaz, çünkü ben aynı karakterlerin sevgili değiştirip durmasından başka bir akış ve bağlantı göremedim kitaplar arasında.

Sonuç olarak harry potter seven insan ile twilight seven insan arasında ciddi bir kalite farkı vardır.
twilight ergen kız dizisidir. harry potter efsanedir. evet
Tarz olarak birbirine yakın iki çoluk çocuk serisinin versusu.

Ikisi de yenişemezler.
şaka gibi olan karşılaştırma. twilight ve harry potter 16 yaşının altındaki kesime hitap ediyor sanardım hep. çünkü ikisi de ölesiye saçma ve gereksiz arkadaşım. git lords of the rings izle, ne diyelim. sözlükte cevherler var gerçekten.
Dürüst olmam gerekirse twilight'ı okuduğumda sevmiştim. Filmleri izlemedim. Ancak Harry Potter'la kıyaslanması imkansızdır. Lotr'la kıyaslamamışsın en azından. iki seri akıllarda yan yana bile gelmemeli.
Tartışmasız harry potter'ın alacağı versus.
Allah çarpar bu nasıl kıyas ? harry potter gibi güçlü bir hayal ürününü , güçlü bir anlatımı, o kıytırık vampir şeysiyle kıyaslamak hatadır efenim.
Tabi ki Harry Potter.
iki seriyi de okumadım ama twilight benim için tamamını izlemeye sabrettiğim en kötü 2. filmdir.
Bu iki seriyi karşılaştırmaya bile yazıktır yani. Biri ergenlere hitap etmektedir çünkü.

(bkz: edvırt yirim senii aşkım benim)
dream theater vs ismail yk ile aynı mantıktaki karşılaştırmadır.
(bkz: zidane mi orhan ak mı)
+ Harry potter'ın bir amacı vardır, twilight ise ergen işidr. yapış yapış aşktan başka bir şey bulamazsınız.
+ Harry potter her seride farklı bir şey yaşarken, twilight ın her bölümünde 'ben vampir olcam yea' dan başka bir şey yoktur.
Tüm bu bilgiler ışığında tabiki de Harry Potter.
kıyaslaması bile gereksiz.
(bkz: harry potter)
ergenlerin birbirine sorduğu soru.
(bkz: jk)
Karşılaştırması bile harry potter'a hakaret olacak durumdur.
tek başına felsefe taşı yeter.

(bkz: saçma sapan konuşma la)
harry potter. soru mu şimdi bu?
tabiki fight club.
bellatrix lestrange twiligit serisinin tüm kötü karaktlerinden daha karizmatik. düşünün artık.
(bkz: twilight)
Cedric Diggory olarak görülmese sittin sene vampirli filmde oynamazdı. Bak nasıl sinir oldum şimdi. Karşılaştırılamaz bile.