bugün

Her yer de diyorum ölene dek de demezsem adam değilim !
Kirk tane cariye kavramı nedir ? kadınlar, Rabbimin emanetidir... Veda hutbesi...
Herkesin gönlüne göredir bu hayat... 40 tane kadın isteyen şehvet düşkünü bir erkek, o gönül de bir kızın sahibi olabilir...
ben kadınların yüzüne bile bakmamak için başım ön de yürüyorum... Neden biliyor musun ? Emanet oldukları için !
Başkasının emanetine bakışımla da zarar vermem... Şimdi bu yobaz denmesi " subjektif çağrışım "
Ama bunu eğer, başkalarının sevgilisine anlık bile bakmam, tek kişinin erkeğiyim desem... Adamlık olarak nitelendirecek çok islam düşmanı var benim nazarımda.
itham bulundukların islam'dan uzaktır...
hz. muhammed s.a.v 'in döneminde islamiyeti yaymak için evlenmiştir...
Nefsi özgürlük sanan bir toplum yetişiyor ya rab !
harem zaten sıradan müslümanın yaşayacağı bir zevk değildir. her sistemin üstünde insanlar olur ve bunlar sistemin orta kısmı ile aynı hayatı yaşamaz.
ancak anlaşılmayan şey: bir yere gidip kadınları köle yapıp sonra hareme kapatmanın artık modern hukuk kavramlarıyla çelişmesi. artık böyle bir dünya yok.

muhammed çok evlilik yaptı islamı yaymak için falan da hikayedir, islamı evlenerek yayıyorsa evlenmedikleri nasıl müslüman olmuş?

ayrıca kendisi evlatlığının karısını bile almıştır ki o zaten koruma altında biri. yani evladının eşini onla evlenmeden de koruyabilirsin herhalde.

ayrıca kadın hediyedir emanettir gibi bir mal kabul anlayışı saçma. sanki kadın boşta kalınca ona saldıran hayvanlar var o yüzden onları korumak zorundayız gibi bir hava estiriliyor.

tabi bunun nedeni eskiden kadının bir maldan öteye gidememesiydi, ya babasına emanetti, ya kocasına emanetti, ya abisine emanetti falan filan.

bunlar artık geçerli değil, kadın da bir birey ve toplumsa hayatta kendi imkanlarıyla var olabilecek güce ulaşmıştır. kadını köle yapıp sonra bu muhtaçlığı bir kollayıcılık altında iyi niyet gibi göstermek, sonra da onlara bu durumu sevdirmek kabul edilebilir bir şey değildir.

islam artık çürümüş ve her şekliyle modern hukuka ve hayat anlayışına aykırı ilkel bir inançtır. bunda diretmek ve her şeyi masum gösterip halen daha bunla yükseleceğini sanmak avuntudur.

çölde islam işe yarayabilir ama medeniyetin olduğu yerde hele bu çağda geçersizdir. artık harem gibi bir seks evi kuramazsınız. kimsenin çocuğunu, karısını köle yapıp sikemezsiniz de denebilir. ( tabi kibar demek daha doğru olabilirdi ama gerçek bu)