1. 1.
    Meleklerin iradesi yoktur. Şeytan bir melektir. Ama adem'e secde etmemiştir. Allah'a karşı çıkma iradesi göstermiştir.

ilginç!

edit: bu amına koduğumun şeytanı madem melek değil, allah meleklere adem'e secde edin dediğinde neden "ben etmiyorum" diye lafa atlıyor sikik? ya da allah ona niye "sana mı dedik ulan" demiyor? hadi bunu da açıklayın.

edit-2: bakara ﴾34﴿
    Meleklere, "Âdem’e secde edin" dediğimizde iblîs dışındakiler derhal secde ettiler; o direndi, büyüklendi ve kâfirlerden oldu.

sorsan kuran'a tabiyiz derler. alın işte kanıtı ibneler! iblis'e demese iblis neye direnecek lan?
    8 -15 ... kalemistik
  2. 2.
    iradesi değil idarisi yoktur. Şeytan hariç onu idare etmek kolay.
    -4 ... mr forever happy
  3. 3.
    Şeytan bir melek değil cin ateşten yaratılmıştır ama çok çalıskan bir cin olduğu için öne çıkıyor allah ademi yaratana kadarda allaha Sadık davranıyor.
    5 -4 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 4.
    şeytan melek degildir cindir.
    Keşke uydurma rivayetlere inanarak ''sunni ateistler'' gibi kendinizi rezil etmeden once islamin tek hukum kaynagi olan kur'ani inceleseniz de boyle basliklarla kendinizi rezil etmeseniz.

aciklayici video icin;
    https://youtu.be/ravqahe0LiE
    8 -3 ... atasnopyman
  5. 5.
    Cin kelimesinin görünmez varlıkları kapsayan genel bir ifade olduğunu bilmeyenler var demek ki. Her melek bir cindir hacı ağbiler.

(bkz: Ahaha)
    3 -10 ... kalemistik
  6. 6.
    şeytan cindir.
    1 -1 ... kazangap
  7. 7.
    Cin kelimesi görünmez varlıkları kapsıyormuş. Ölülerin ruhları da cin mi oluyor yani?

Yeter artık, dozunda bırakın.
    3 ... invader23
  8. 8.
    bu arkadaş cin ve melek kavramlarına kafasına gore anlamlar vermeye basladi.
    Gorunmez varliklari kapsadigi iddia ediyor.
    Dogmatik sekilde ''3 harfli'' olarak atfedilen ve bu yasina kadar o sekilde duydugu cinlerin aslinda islam dininde insanlar gibi sinav icinde oldugundan habersiz sanirsam.
    Bu entry sahibinden de bu beklenirdi zaten.
    Atalarından duydugun ile kavramlara anlam yukle, o anlamlara gore sonuclara var.
    muhtesem...
    3 ... atasnopyman
  9. 9.
    (bkz: irade demedim idare dedim)
    3 ... wake up neo
  10. 10.
    Melek diye bir șey olmadigi için doğal olarak Melek iradesi de yok.
    -5 ... alexdeberk