türkiye'de herkesin sorması gereken bir soru. yanında bir de bolca düşünmelidir...
-----spoiler-----

Şimdi benim kafam karıştı... Kürt diye tanımlanan kimseler bölücüler... Burada bir hata ve art niyet var.
(bkz: bölücülerle kürtleri bir sanan zihniyet)

Diğer yandan "Türk" kelimesi ne demektir? Anayasa ile de açıktır ki Türk kelimesinde etnik köken, renk, dil, din farkı gözetilmez. Bu, Atatürk'ün dünyada ilk defa ortaya çıkardığı ayırımsız ulusal birlik anlayışının can bulduğu kelimedir. TC vatandaşı olan ve bu topraklarda yaşayan herkes eşittir. Öncelikle ufak beyinlerin bunu kavraması gerek...

Diğer taraftan "Türk" kavramını anlamadan bu milletin temellerini götten uydurma Türklük anlayışı ile eleştirmek ne derece yapıcı, çözüm üretici ve onurlu bir davranıştır bunu da özümsemek gerek...

Diğer taraftan bu ufalanmış beyinler Kürt olan herkesi bölücü ilan edecekse, aynı mantıkta etnik kökeni Türk olan kimselerin ülkeyi israil uşağı yapmasını, Doğu'da insanları sorunlara boğmasını, 60'ta, 80'de yine Türk olan ama solcu diye öldürdüğü insanların hesabını vermesini, son 7 senede bu ülkeyi yabancılara en çok satan ve götünü yabancılara dönen bir yönetim anlayışında olduğunu açıklayamaz... Yine bir Kürt etnik kökencisi bölücü bir embesil, PKK'nın doğu'da en çok Kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşını öldürmesini açıklayamaz... Demek ki burada insanları ayırarak veya bölünerek düşünmek, meseleye bu şekilde bakmak, gerzek beyinleri çoğaltmaktan başka sadece kan dökmeye ve gözü yaşlı insanların artmasına sebep oluyor. Çözümsüzlüğü büyütüyor... Zaten ne Kürtlerin temsilcisiyim diyen DTP-PKK; ne de Türklerin temsilcisi sanılan MHP-AKP, hiçbir zaman bir çözümün özneleri olmamıştır, olmayacaktır.

DTP ne kadar bölücü bir hareketse, çözümü ne kadar istemiyorsa ve bundan nemalanıyorsa, MHP ve AKP de farklı değildir. Hepsi aynı derecede bölücüdür. Kim iddia edebilir DTP'lilerin insan öldürmediğini? Kim iddia edebilir MHP'nin insan öldürmediğini? Açın okuyun, DTP ve PKK tayfası en çok Kürt kökenli insanları öldürmüştür... MHP ise en çok Türk kökenli insanı öldürmüştür.

Silah tutmak artık çok basit bir şey. Sen silah istedikten sonra Rus'u da, Ermenistan'ı da, ABD'si de, israil'i de silah yığar... Yeter ki sen silah iste. Nitekim öyle oldu. 60'ta ve 80'de MHP'li militanları ABD'de kimler eğitti ise, DTP'li PKK'lı kimseleri de Irak'ta ve ABD'de yine aynı kimseler eğitti. Şimdi sormak lazım, bu sözde düşman iki tarafın aynı çanaktan bok yemesini nasıl açıklayacaklar? Hala kedi-köpek misali didişirken acaba merak ediyorum acı çeken ve ölen insanlar başka bir ülke insanı mı... Hayır. Adı Ahmet, Mehmet, Ali olan Türk veya Kürt kökenli Türk vatandaşları...

Bölücü aramaya ne gerek var? Sanatçı yazar Fikret Otyam soruyor AKP'ye, "vatan toprağı yasa ile parçalanır mı" diye... ben de soruyorum... Peki şimdi bölücü kim? Sözde Kürt halkını savunduğunu iddia eden ve en çok kürt vatandaşı öldüren, kürtlerin yaşadığı bölgelere yatırım yapılmasını engelleyen ve işçileri dahi kaçıran PKK mı; Türklerin temsilcisi olduğunu sanıp sonra da solcu diye, Kürt diye dışlayan ve darbe önceleri de bolca öldüren MHP mi; din sömürüsü ile insanları alevi-sünni, inanan/inanmayan diye ayıran, sonrasında vatan toprağını 49 sene israil'e yasa ile vermeye çalışan AKP mi? Hangisi bölücü?

http://albastropos.blogcu...gisi-bolucu_44955541.html